Kamienna Gwiazda

Cykl: Century (tom 2)
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
La stella di pietra
century

16 marca. Nowy York pogrążony w chłodzie. Harvey, Mistral, Elektra i Sheng znajdują się w holu hotelu Mandarin Oriental, znów razem. Siedzą przy stoliku z boku, przed olbrzymim oknem wychodzącym na Central Park. Mają ze sobą starą drewnianą mapę znalezioną w Rzymie. Każdy ściska w ręku starego drewnianego bączka. Są gotowi. Tylko w ten sposób mogą poznać tajemnicę i zdecydować co robić... Próbować odkryć, dlaczego zły właściciel Lucufera ich prześladuje? Odzyskać piąty bączek, który skradziono na ich oczach? A może zrobić rzecz najtrudniejszą - odnaleźć Kamienną Gwiazdę? Widzą jednak, że muszą się spieszyć. I że nie mogą się już wycofać...

źródło opisu: Firma Księgarska Jacek i Krzysztof Olesiejuk, 2008

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl

Fene | 2014-06-23
Na półkach: Moce, Przeczytane

Świetna! Pan Baccalario mnie nie zawiódł. Niby niepozorna opowieść, ale gdy ktoś się wczyta może poczuć tą tajemnicę, przeżyć przygodę razem z bohaterami, czuć co oni czują... To takie miłe i niepozorne uczucie. A gdy skończymy już czytać, możemy poczuć coś podobnego do rozczarowania czy niechęci biorącej się z końca naszej przygody. Myślę, że ta pozycja jest odpowiednia dla osób w każdym wieku.

"Kamienna Gwiazda" jest drugą częścią trylogii Century . Trylogia ma cztery części . W każdej z nich jest opisywany jeden z czterech głównych bohaterów , poznajemy bliżej jego rodzinę oraz dowiadujemy się jaki ma dar .Z pierwszej części dowiedzieliśmy się trochę o życiu i darze jaki posiada Elektra . Z kolei Kamienna Gwiazda przybliża nam życie Harveya oraz opisuję jego dar. Czwórka przyjaciół po sylwestrze w Rzymie musiało wrócić do swoich krajów. Harvey wrócił do Nowego Jorku,Mistral do Paryża jedynie Sheng mógł zostać z Elektra w Rzymie , ponieważ jest na wymianie krajowej .Akcja rozgrywa się teraz w Nowym Jorku . Hervey po stracie brata zaczyna słyszeć ludzkie głosy w swojej głowie oraz chodzi na zajęcia boksu . W rozszyfrowaniu tajemnicy Century pomaga im ich znajomy Ermete , który przeprowadził się do Nowego Jorku oraz antykwariusz Vladimir . W antykwariacie Vladimira znajdują piątego bączka jednak zostaje on skradziony na ich oczach . Chłopak postanawia sprowadzić resztę...

Avenix | 2011-02-25
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 24 lutego 2011

Książkę czytało się super. Na początek krótki wstęp. Rozmowa między dwiema tajemniczymi osobami. Dopiero potem wspaniały pomysł wyjechania do Nowego Jorku, by wraz z Harveyem i Ermete odkrywać dalsze tajemnice Century. Wszystko nabiera tempa, gdy Harv słyszy głos swojego zmarłego brata. Wkrótce dowiaduje się czemu tak było - jest kamienną gwiazdą. Do zbiorów dzieci dochodzi jeszcze jeden bączek, pokazujący połączenie między Paryżem a... Syberią. Na koniec kolejna tajemnicza rozmowa i wyprawa mężczyzny w poszukiwaniu dzieci.

Książka była po prostu cudowna. Czytało mi się ją strasznie szybko. Przez te 300 stron tajemnic i sekretów nieco się pogubiłem ale pod koniec wszystko się wyjaśniło... Prawdę mówiąc już przyzwyczaiłem się to czasu teraźniejszego i nie przeszkadza mi on.

Wszystko stwarza spójną i bardzo ciekawą książkę, dlatego polecam ją wszystkim i oceniam jako REWELACJA!

| 2012-01-31

Czytanie serii "Century" rozpoczęłam po przeczytaniu drugiej serii Pierdomenica Baccalario, "Ulyssesa Moore'a", którą bardzo polubiłam. Z wielkim zadowoleniem odkryłam, że ta jest o wiele lepsza. Czytałam ją już z jakieś trzy razy i ciągle nie mam dość. Uwielbiam ją i mam do niej ogromny sentyment.

"Kamienna gwiazda" to już drugi tom tej serii. Czwórka przyjaciół po pobycie w Rzymie, spotykają się tym razem w Nowym Jorku. Razem zastanawiają się nad tym, jaki będzie ich następny krok. Nie wiedzą zbyt dobrze, co zrobić. Spróbować odzyskać skradziony bączek? Czy może odnaleźć Kamienną Gwiazdę? Problem jest jeden- nie mają pojęcia, co to może być.

Książka na pewno była strasznie wciągająca. Wprost nie mogłam się od niej oderwać. Chciałam dowiedzieć się jak najszybciej jak się skończą losy nastolatków, czy odnajdą Kamienną Gwiazdę, czy poradzą sobie z tym wszystkim... Akcja była bardzo szybka, ciągle coś się działo, przez co nie dało się nudzić. Ten tom podobał mi się też...

Ervisha | 2010-10-21
Przeczytana: 2009 rok

Książka nie zachwyca ale i też nie jest tragedią. Ogólnie czytało się przyjemnie chociaż bywały i gorsze momenty. Tym co zdecydowanie mi się nie spodobało jest czas w którym pisana jest powieść. Pisanie w czasie teraźniejszym jest zdecydowanie nie w moim typie, przez co książkę czytało mi się troszkę ciężko i opornie. O

ChoiYoona | 2010-08-14

Książka w której młodzi przyjaciele muszą się zmierzyć z kolejną przygodą i pokonać przeciwników przy okazji rozwiązując zagadkę powierzonego im zadania... Kolejne wskazówki i kolejna historia pełna grozy i śmiechu ;)

Klakier | 2011-01-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 15 stycznia 2011

Wspaniała, następna z trzymającej w napięciu serii "Century". Książki Pierdomenica są istnym dziełem sztuki! :)

| 2011-04-08

super

scorpius | 2011-03-26
Przeczytana: 25 marca 2011

świetna książka! Trochę niepwności, trochę strachu i miłości - w wykonaniu Pierdomenico super.

Przyznaję że pierwsza część również była świetna, ale ta jest jeszcze lepsza:)

hiddensense_ | 2010-10-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: styczeń 2009

Moja ulubiona. Akcja wyśmienita, nie nudzi mnie ani w jednym momencie, miasto - Nowy Jork...