Call of Cthulhu
rpg, horror, lovecraft, cthulhu, zew, call
hobby
Wiewiórska

Wielcy Przedwieczni przybyli na naszą planetę z gwiazd. Eony przed nadejściem ludzi niepodzielnie władali Ziemią. Pozostałości ich miast wciąż można odnaleźć na samotnych wyspach Pacyfiku, pośród piasków niezmierzonych pustyń i w śniegu arktycznych lądów. Teraz śpią - niektórzy głęboko pod powierzchnią ziemi, inni, chronieni magią potężnego Cthulhu, w morskich odmętach w zatopionym mieście R'lyeh.

Zew Cthulhu to oparta na dziełach H.P Lovecrafta gra fabularna, w której zwykli ludzie walczą z potężnymi, przerażającymi istotami rodem z Mitów Cthulhu. Gracze prowadzą postaci Badaczy spraw, o których nikt nie wie i o których nikt nie mówi. W tej książce znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do gry, z wyjątkiem kości i kilku przyjaciół.

Krzysiek | 2010-08-12
Na półkach: Przeczytane, Groza
Przeczytana: 2002 rok

Duży, duży plus za zachowanie atmosfery Ameryki lat dwudziestych, tak silnej w twórczości Lovecrafta i za ten niesamowity klimat. Autorzy wykonali kawał bardzo dobrej roboty. Tak naprawdę poza funkcją podręcznika do gry "Zew Cthulhu", jest on almanachem wiedzy o wszystkich miejscach, istotach oraz postaciach związanych z twórczością Lovecrafta i jego naśladowców. Prawdziwa klasyka gatunku.

Kaddayah | 2012-06-10
Przeczytana: 17 lipca 2005

Aż się łezka w oku kręci na wspomnienie tych wszystkich sesji. Dla wielbiciel RPG i Samotnika z Providence pozycja obowiązkowa.

WyrdHamster | 2010-08-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam, RPG

Stary, ale jary Zew. Lekko kreci myszka, ale ten klimat... ;)

| 2017-07-12
MMB | 2016-09-04