Warhammer Fantasy Roleplay. Ponury świat niebezpiecznych przygód

Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Warhammer Fantasy Roleplay
83-86758-60-0
RPG

W fabularnej grze Warhammer Fantasy Roleplay wcielasz się w bohatera, który stara się przeżyć w tym ponurym świecie. Kim będziesz? Dzielnym rycerzem czy sprytną złodziejką? Zgłębiającym tajniki wiedzy czarodziejem czy ponurą wojowiczką? To zależy tylko do Ciebie. Jedno jest pewne świat Warhammera to ciekawe, choć niebezpieczne miejsce. Teraz możesz poznać je dogłębnie.

Proteus | 2016-04-13

Druga Edycja Subiektywnie Najlepszego Systemu RPG (Pierwsza wersja z 1986 roku, ma u mnie 9/10). Niniejsza propozycja jest obecna już na rynku ponad dekadę (wyd. 2005) Napiszę szczerze: mimo wielkich chęci przez całą dekadę nie mogę się do niej przekonać, w moim odczuciu ta edycja jest dużo, dużo GORSZA (choć mój faworyt też nie był pozbawiony wad). System został przebudowany i chociaż jest prosty, jasny i klarowny, mi to nie odpowiada.
Egzemplarz tej edycji zakupiłem dopiero w tym roku (2016) po wznowieniu przez Wydawcę (Copernicus Corporation) - trochę z samej chęci posiadania.
Jedyny duży plus przewagi tej wersji nad starszą to przepiękne wydanie - twarda oprawa, wysokiej jakości papier, znakomite, kolorowe ilustracje. Lecz ode mnie tylko 6/10.
Reasumując: Dla Młodszych Fanów - obowiązkowo, dla Starszych, Marudzącyh, Siwiejących - już niekoniecznie obowiązkowo, ale można.

Puchacz | 2015-12-30

Doskonały system, prosty i łatwy do ogarnięcia, a przy tym śmiertelny. Świetny świat, wyrazisty i znajdujący swoje oparcie w mechanice właśnie. Warto zwrócić na to uwagę, bo to rzadki przykład tego, jak powinno się komponować rzeczywistość gry i jej zasady - w ten sposób, by wspierały się wzajemnie w proponowanej wizji.

Kuba | 2015-09-30
Przeczytana: 06 czerwca 2015

Jeśli chodzi o książkę, sposób przekazu informacji i jakość jej wykonania, to ocenia jest świetna, natomiast mechanicznie ta edycja (pierwsza również) wypadają bardzo słabo

Antagonista Esklaważu | 2015-02-08

Must have dla miłośnika gier fabularnych. Dark fantasy, gdzie śmierć czyha na każdym kroku w epickim i pociągającym w świecie.

Markopolo125 | 2015-04-13

Klasyczna gra fabularna daje 9 bo to mój pierwszy podręcznik i za nic nie mogę dostać się do pierwszej edycji ;(

Noemi | 2013-01-11

Jestem zdziwiona, że to się tu znajduje, ale podręcznik jest, mówiąc nieskomplikowanie, fajny. Napisany jasno, przejrzyście, zawiera wszelkie potrzebne informacje, dopełnienie stanowią staranne ilustracje. Niezła rzecz, szkoda, że obecnie już prawie niedostępna (chciałabym się mylić).

Karol Stryjeński | 2010-12-13

Jeśli chodzi o podręcznik podstawowy i opis świata to wolałem I ed.

Vytnis | 2016-02-01

Najlepsze RPG wydane w Polsce? Nie na pewno nie ale klimat jest !

blind887 | 2016-11-29