Nieobecni są winni

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-8-3080-0231-5
przygodowa
Pablo

Powieść z gatunku "kryminałów", oprócz zręcznie skonstruowanej fabuły i zaskakującej pointy legitymuje się także znacznymi walorami poznawczymi w zakresie realiów określonego wycinka naszej rzeczywistości lat pięćdziesiątych. Ludzie wykorzystujący nieustabilizowaną sytuację gospodarczą na zbijanie fortun przy pomocy nielegalnych machinacji przemysłowo-handlowych, blaskiem tego bogactwa...

Ludzie wykorzystujący nieustabilizowaną sytuację gospodarczą na zbijanie fortun przy pomocy nielegalnych machinacji przemysłowo-handlowych, blaskiem tego bogactwa przyciągana grupa bezideowej i cynicznej młodzieży artystycznej - to środowiska w których rozgrywa się akcja powieści. Autor wraz z młodym poetą, detektywem-amatorem rozwiązującym zagadkę zbrodni, prowadzą czytelnika w zakamarki tych środowisk, ukazując ich styl bycia, obyczajowość, nieczystą atmosferę wzajemnych zawiści i bezwzględności w pogoni za sukcesem.

Czytałam ją tak dawno, że ciężko mi nawet powiedzieć co mnie w niej zachwyciło. Pamiętam jednak ogromne uczucie zadowolenia po jej przeczytaniu. Może warto by było ją odkurzyć i przeczytać jeszcze raz.

książek: 1919
Vinga | 2016-11-28