Śmierć w Paryżu. Opowiadania niezwykłe.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-01752-5

Nowy tom prozy Henryka Voglera pt. "Śmierć w Paryżu" podejmuje i rozwija niektóre wątki występujące w dotychczasowej twórczości autora opowiadań fantastycznych czy wspomnieniowego autoportretu z pamięci. Bohaterami są postacie ze współczesnego świata autorskiego i artystycznego, zaś miejscem opisywanych wydarzeń - środowisko teatralne, w którym sam autor działa. Ale nie jest to bynajmniej...

Ale nie jest to bynajmniej proza typu reportażowego czy dokumentalnego. Owe "opowiadania niezwykłe" - jak je określa autor - wydobywają z przedstawianego świata coś z jego magii, tajemnicy i wieloznaczności. Korzystając z teatralnych elementów dziwności, sensacji a nawet kryminalnej intrygi - próbuje autor uchwycić całe skomplikowanie dzisiejszej rzeczywistości. W ten sposób Teatr staje się także Znakiem - po trochu groteskowym, a zarazem dramatycznym symbolem ojczystej historii, także tej po roku 1980.

źródło opisu: z okładki

mariola | 2017-02-11