Ofelia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ofelia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Kantor Wydawniczy SAWW
7 (39 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
matka, córka, praca, teatr, miłość
Olena

Współczesna opowieść o córce znanej aktorki, a także jej przyjaciołach: Maćku, Kropce, Zuzi i Marcinie. Akcja pełna zabawnych i dramatycznych przygód rozgrywa się w teatrze i w starym, dziwnym domu na pustkowiu. Telewizja pokazywała niedawno ekranową wersję tej powieści.

źródło opisu: SAWW, 1991

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2016-08-25
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 25 sierpnia 2016

Czuję się rozczarowana, chyba za wiele się spodziewałam po obejrzeniu kiedyś tam Magicznego drzewa. Albo też Andrzej Maleszka jest stworzony do opowiadania historii obrazami, a nie słowami. Pierwsza część, kiedy narratorką jest sama Ofelia jest niezła, druga z narracją trzecioosobową chyba autorowi nie wyszła. Chociaż pewnie nieźle by się to oglądało, ale kiedy się to czytało widać było niedociągnięcia fabularne, brak realizmu a zarazem za mało na to, by książkę umiejscowić w nurcie realizmu magicznego.
No i niespecjalnie mi się podobało, że wszelkie nieuczciwości (Marcelina, reporter Binkowski) koniec końców zostają nagrodzone.
Chętnie obejrzę ekranizację, myslę, że mogłaby mi się spodobać, ale książek to może lepiej niech pan Maleszka nie pisze?
(Owszem, czytałam dużo gorsze rzeczy, ale jak to się mówi "noblesse oblige". Po autorze Magicznego Drzewa spodziewałam się czegoś dużo lepszego.)

AniaL83 | 2017-01-20
Na półkach: 2015, Przeczytane