Przygody Plastusia

Wydawnictwo: Siedmioróg
dla dzieci, plastuś
Olena

Inne wydania

Dalsza część przygód uroczego ludzika z plasteliny, którego znamy z pierwszej części książki, "Plastusiowego Pamiętnika". Nasz mały bohater, jak większość dzieci, uwielbia podróżować. Tym razem Plastuś wraz z Tosią i Jackiem wybiera się na wieś. A tam - bardzo dziwne zwierzęta z rogami, które dają mleko do wiaderka, śmieszne tłuściochy, jeszcze grubsze od gumy myszy, na krótkich nóżkach, z ogonkiem jak sznurek, zawiązanym w pętelkę i wiele, wiele innych niezwykłości. Nowe środowisko daje małym bohaterom możliwość poznania różnych zjawisk przyrodniczych, zwyczajów ptaków, zwierząt oraz sprytnie podkreśla konieczność ochrony przyrody.

Agnieszka-Wawka | 2011-06-14

Bardzo fajna kontynuacja Pamiętnika.

Przemek | 2013-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2013

Pozycja słabsza niestety niż "Plastusiowy pamiętnik". Akcja z piórnika przenosi się na wieś... I jakoś tak brakuje stalówek, gumy myszki, szkoły. Historie sprawiają trochę wrażenie nieprzemyślanych, np. Plastuś czepiający się latawca aby wrócić do Tosi kiedy już pączkują akacje (a Tosia wróci na wieś kiedy zakwitną akacje). I ciągłe wołanie Plastusia do wszystkich, ale "oni mnie nie słyszeli, bo przecież mam taki plastelinowy głosik", to było trochę klaustrofobiczne.
Dzieciom jednak to nie będzie przeszkadzało i im taka kontynuacja przygód Plastusia będzie się podobać (moim się podobała).

| 2011-05-08
Przeczytana: luty 2011