Nie głaskać kota pod włos

Wydawnictwo: Siedmioróg
83-7162-628-2
rodzina, humor, dzieci
Shirkus

Perypetie sześcioosobowej, lekko zwariowanej rodziny w której dominują bliźniaki zwane Bąblami. Mama kończy studia, ojciec próbuje opanować domowy bałagan, starsze dzieci wychować młodsze. Tylko że nikomu nic się nie udaje.

Pełne uroku, ciepła o perypetiach sześcioosobowej rodziny,gdzie dominują bliźniaki zwane bąblami.
Wypieki miałam na twarzy czytając książkę rozweseliła mnie,mnóstwo humoru ubawiłam się przy niej.
Najbardziej z całej rodziny podobała mi się Mama Agnieszka nazwana mufką, najmniej przypadł mi do gustu ojciec całej rodziny.
Przesympatyczna, zabawna i urocza książka moja ulubiona już jest...miły relaks miałam sama to przyjemność czytać takie książki.
Najlepszy cytat tej książki to jest, "Że nigdy nie można głaskać kota pod włos i to jest absolutnie prawda prawdziwe słowa!!!

Kiedy w bibliotece szkolnej znalazłam pierwszą część książki pt. " Każdy pies ma dwa końce", która byłam zachwycona od razu ją wypożyczyłam. Jest świetna.

mila1982 | 2014-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2014

nie wiem sama, czy dobra, czy przeciętna. Chciałam jej zarzucić brak autentyczności, ale jak pomyślę o mojej ukochanej Jeżycjadzie, to tam od braku realizmu, aż się włos jeży na głowie, więc to nie jest dobry argument.
Podoba mi się mama Leśniewska, zwana bezsensownie Mufką, co oczywiście w książce nie jest wyjaśnione do końca. Podoba mi się jej zapał, ambicja i czwórka dzieci, prawie odchowanych.
Najsłabiej wypada ojciec, nie robiący nic poza paleniem fajek.
Ogółem, może być, zwłaszcze jak ktoś lubi literaturę dla 'młodzieży', ja uwielbiam, więc zawsze chętnie sięgam po takie książki.

Lena | 2015-09-02

Książka została kilka lat temu przeczytana. Zakupiłam ją w bibliotece która porawdziła antykwariat. Z racji tego , że nigdy nie miałam moliwości jako dziecko się naczytać takich książek zaczełam je nadrabiać sama.Książka jest bardzo fajna. Przede wszystkim najmłodsze pociechy są świetnie tutaj przedstawione, wiele wątku jest bardzo zabawncyh . Intrygi , problemy i roterki w tej rodzinie to codzienność. Mama maluchów jest pokazana jako świetnie dająca sobie radę we wszystkim ! Cały czas jest głośno, kolorowo i zabawnie w tej książce. Polecam :)

Miśka | 2012-11-30

Świetna !!