Zawiera następujące opowiadania: - Dąb albo barani kożuszek - Madej - Koszałki Opałki - Kwiat paproci - Głupi Maciuś - O kmiotku i o soczewicy - Mądry Maciuś - Straszny potwór - Koziełek - Drwal i diabeł - Bajka - Sabałowa bajka - Inwalidzi - Leniwa dziewczyna - O młodzieńcu w kłodę zaklętym - Pasterz tysiąca zajęcy - Przyjacielska pomoc - Dwie Dorotki - O tym, jak górnik Maślok kramarzył ze...

Zawiera następujące opowiadania:
- Dąb albo barani kożuszek
- Madej
- Koszałki Opałki
- Kwiat paproci
- Głupi Maciuś
- O kmiotku i o soczewicy
- Mądry Maciuś
- Straszny potwór
- Koziełek
- Drwal i diabeł
- Bajka
- Sabałowa bajka
- Inwalidzi
- Leniwa dziewczyna
- O młodzieńcu w kłodę zaklętym
- Pasterz tysiąca zajęcy
- Przyjacielska pomoc
- Dwie Dorotki
- O tym, jak górnik Maślok kramarzył ze skarbnikiem
- Żałosna historia o przygodach diabła Fajferka
- Synowie z gwiazdą u skroni
- Bartek i Śmierć

Shahrivar | 2016-03-05
Przeczytana: 1999 rok

Jedna z ukochanych książek mojego dzieciństwa.
Baśnie i podania, zebrane w tym tomiku, prezentują niestety różny poziom, w zależności od ich autora i treści.
Niektóre z nich są jednak wspaniałe, niesamowicie klimatyczne i zawierają cenne przesłanie. Do dziś utkwiła mi w pamięci mało znana w Polsce opowieść o "Synach z gwiazdą u skroni". Piękna!

Szkoda, że to wydanie gdzieś zaginęło mi w czeluściach domowej biblioteczki, bo chętnie bym przeczytała "Baśnie" na nowo i położyła w łatwiej dostępnym miejscu.

| 2015-01-23
Przeczytana: 05 marca 2006

"Kwiat paproci" jest jedną z moich najbardziej ulubionych książek epoki dzieciństwa. Baśnie ludowe zawarte w niej, są niezwykle przyjemne dla oka, niejednokrotnie wzruszają. Morały zawarte w baśniach, mają niejednokrotnie charakter dydaktyczny...

Niezwykła... starannie dbam o nią i wiem, że kiedyś chętnie do niej wrócę.

kilka razy wracałam do tej książki

| 2016-11-19
Valkiria | 2016-08-30