Elementarz

Wydawnictwo: WSiP
9788302022432
Janusz Grabiański
Róża_Bzowa

Najbardziej znany i najlepszy polski elementarz. Wydanie dwudzieste czwarte.
Ilustrował Janusz Grabiański.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: scan

Eryk | 2019-01-25

super

Mój elementarz szkolny, a w nowym wydaniu książka, którą każe sobie czytać i pokazywać moja 2-latka (podbieramy go siostrzenicy).
Dzieci na ilustracjach są bardzo charakterystyczne, plama bezbłędna i pełna życia. Panie Januszu Grabiański, był pan mistrzem!

Woody | 2018-01-18
Przeczytana: 11 listopada 2010

Daję maksymalną ilość gwiazdek w ocenie z uwagi na rewolucyjny charakter "Elementarza". Uczyłem się z niego. To była jedna z pierwszych książek w moich rękach. W przedszkolu poznawaliśmy litery i słowa właśnie z "Elementarza". Bez tej książki życie wielu Polaków byłoby uboższe.

Dorotka_eu | 2016-03-09
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa

Cóż... no jedna z pierwszych książek na pewno... miłe wspomnienia, bardzo!

nina19 | 2016-02-22

Marian Falski stworzył arcydzieło:-)Jeszcze dzisiaj, kiedy widzę ten stary "Elementarz", muszę się uśmiechnąć.

DSG | 2015-04-17

Podręcznik ma być jeden, obowiązkowy, darmowy i państwowy. Jeśli rząd się nie zreflektuje, skutki dla edukacji będą opłakane - możemy przeczytać i usłyszeć dzisiaj w każdym medium. Niestety nowy elementarz dla pierwszoklasistów szokują brakami merytorycznymi. Nie ma nawet szans, aby porównywać go z elementarzem Mariana Falskiego, z którego uczyliśmy się my, w czasach zamierzchłej młodości.

I ten właśnie elementarz powinien być w biblioteczce każdego uczącego się dzieciaka, bezbłędny, piękny i niesmiertelny.

Chyba nie ma nic piękniejszego niż stary, postrzępiony, poklejony niemal na każdej stronie elementarz mojej Mamy. Mimo że brakuje paru kartek- jest idealny. Przepiękne wydanie, nauka z takiego elementarza była i nadal jest czystą przyjemnością.

Przebudzona | 2015-03-26

Najlepszy, najstarszy, nasz elementarz dla dzieci :) Już wiem, że jak tylko moja córcia będzie uczyć się czytać, to poszukam go w domu, może jeszcze gdzieś się zawieruszył, bo to nie tylko wspomnień czar, ale naprawdę dobra książka dla dzieci jako ta pierwsza z wielu podręczników :) POLECAM !!!

Czytam-Sobie | 2015-03-22

Mój elementarz, właśnie ten stary :)))) W drugim półroczu doszła jeszcze "Pierwsza czytanka".