Kwiat paproci i inne baśnie polskie

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

książka czytana kilkakrotnie

książka czytana kilkakrotnie

Uwielbiam tę książkę z powodów nostalgicznych. Czytałam ją jako małe dziecko i niedawno po nią znów sięgnęłam. Niektóre z baśni wzruszają.

Jedna z ukochanych książek mojego dzieciństwa.
Baśnie i podania, zebrane w tym tomiku, prezentują niestety różny poziom, w zależności od ich autora i treści.
Niektóre z nich są jednak wspaniałe, niesamowicie klimatyczne i zawierają cenne przesłanie. Do dziś utkwiła mi w pamięci mało znana w Polsce opowieść o "Synach z gwiazdą u skroni". Piękna!

Szkoda, że to wydanie gdzieś zaginęło mi w czeluściach domowej biblioteczki, bo chętnie bym przeczytała "Baśnie" na nowo i położyła w łatwiej dostępnym miejscu.

Jedna z ukochanych książek mojego dzieciństwa.

Szkoda, że to wydanie...

super

super

kilka razy wracałam do tej książki

kilka razy wracałam do tej książki

Dodaj cytat z książki Kwiat paproci i inne baśnie polskie