Kwiat paproci i inne baśnie polskie

Wydawnictwo Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek
literatura dziecięca
1989-01-01
83-85000-97-6

książka czytana kilkakrotnie

Uwielbiam tę książkę, pamiętam miałem jakieś 5 lat jak ją dostałem, czytałem wtedy jak dorosły człowiek, płynnie (nauczyłem się czytać w wieku 2,5 roku) i do niej wracam obecnie

1933

Jedna z ukochanych książek mojego dzieciństwa.
Baśnie i podania, zebrane w tym tomiku, prezentują niestety różny poziom, w zależności od ich autora i treści.
Niektóre z nich są jednak wspaniałe, niesamowicie klimatyczne i zawierają cenne przesłanie. Do dziś utkwiła mi w pamięci mało znana w Polsce opowieść o "Synach z gwiazdą u skroni". Piękna!

Szkoda, że to wydanie...

"Kwiat paproci" jest jedną z moich najbardziej ulubionych książek epoki dzieciństwa. Baśnie ludowe zawarte w niej, są niezwykle przyjemne dla oka, niejednokrotnie wzruszają. Morały zawarte w baśniach, mają niejednokrotnie charakter dydaktyczny...

Niezwykła... starannie dbam o nią i wiem, że kiedyś chętnie do niej wrócę.

super

kilka razy wracałam do tej książki

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Dla dzieci
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Dziecięce i młodzieżowe
  • Literatura polska

Dodaj cytat z książki Kwiat paproci i inne baśnie polskie