Neandertalczyk

Wydawnictwo: Świat Książki
Neanderthal
83-7129-710-6
badania, prehistoria

W niedostępnej części gór Pamir w Tadżykistanie znika bez śladu światowej sławy paleontolog, wykładowca na Harvardzie. Istnieją podstawy, by przypuszczać, że natrafił na ślad ostatnich żyjących przedstawicieli wymarłego przed czterdziestoma tysiącami lat gatunku istot człekokształtnych zwanych neandertalczykami. Tropem naukowca wyrusza ekspedycja zorganizowana pod egidą tajemniczej agencji rządu Stanów Zjednoczonych mającej własny cel w finansowaniu wyprawy.

Matt Mattison i Susan Arnot, paleontolodzy kierujący poszukiwaniami, byli kiedyś kochankami. Obecnie rywalizują na polu naukowym. W odciętej od świata dolinie odnajdują coś, co przerośnie wszelkie, nawet najbardziej fantastyczne hipotezy...

Isil | 2011-11-30

Spodziewałam się czegoś lepszego, książka nie zainteresuje nikogo kto fascynuje się epoką kamienia łupanego, raczej dla osób które lubią akcję i przygodę. Niema też nic w niej przerażającego, jeśli ktoś liczy na taki rodzaj rozrywki.

busceros | 2013-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

Oprócz kilku informacji na temat antropologii to nie wiele wyniosłem z tej pozycji, moja determinacja chciałem skończyć książkę, nie specjalnym entuzjazmem

gregor | 2014-02-10

świetna powieść fantastyczna o niebywałym odkryciu plemion neandertalczyków

johanna | 2011-04-23
Przeczytana: 11 maja 2002