Adwokat diabła

Morris West Wydawnictwo: POLWEN literatura piękna
POLWEN
2006-01-01
2006-01-01

Książka przesłuchana całkowicie przez przypadek.
Są trzy książki o tym samym tytule i ktoś wrzucając audiobooka na yt źle wpisał autora.
Bardzo się z tego cieszę, bo gdyby nie ta pomyłka pewnie nigdy nie poznał bym tego dzieła.
Wspaniała.
Trudno mi pojąć dlaczego nie jest to klasyka znana i szanowana przez wszystkich.
Trochę za nisko oceniana na lc. Wiem, że to trochę ,,stary styl"-nie dla każdego, ale szkoda.
Mi styl autora kojarzył się z tym prezentowanym przez Isaaca Bashevica Singera.
Niby inna tematyka czy miejsce, ale czułem się trochę jak podczas czytania ,,Sztukmistrza z Lublina", tylko jeszcze lepiej.
Szczerze polecam.

Książka przesłuchana całkowicie przez przypadek.
Wspaniała.
Trochę za nisko oceniana na lc. Wiem, że to trochę...

W s p a n i a ł a k s i ą ż k a !

Pobudza do wielu przemyśleń i zdejmuje pewne wygodne schematy myślenia.
Poza pokarmem dla umysłu i duszy, jest także dobrą rozrywką.
Moim zdaniem akcja, choć nie jest dynamiczna, płynie odpowiednim tempem. Bohaterowie nie nudzą, i mają wspaniale zróżnicowane charaktery i sposoby bycia, będąc przy tym ludzcy jak na wyciagnięcie ręki.
przykro mi z powodu zakończenia. Nie mówię tu jednak o rozczarowaniu. Raczej pewnym... nastawieniu autora na moralizację... ale to już sami musicie się przekonać!
(p.s. dla co leniwszych, jest dobry, darmowy audiobook na youtube, do którego podaję link)

W s p a n i a ł a k s i ą ż k a !

Pobudza do wielu przemyśleń i zdejmuje pewne wygodne schematy myślenia.
Poza pokarmem dla umysłu i duszy, jest także dobrą rozrywką.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Cieszę się, że taką pozycją kończę rok. To literatura wysokich lotów. Bardzo mądra i z erudycją napisana powieść o człowieku. O poszukiwaniu prawdy na temat wartości życia i rodziny, o poszukiwaniu sensu wiary i jej przeżywaniu.

Akcja rozgrywa się we włoskiej Kalabrii lat pięćdziesiątych XX wieku. Znakomicie oddany klimat społeczny, polityczny i obyczajowy tego regionu z jego klerykalizmem i trzeźwym spojrzeniem na Kościół lokalny. Ksiądz z Watykanu ma poszukać świadków świętości zamordowanego pod koniec wojny dezertera z angielskiej armii - Giacomo Nerone. Zagłębiony dotąd w watykańskich bibliotekach duchowny, pozbawiony kontaktu ze zwykłymi ludźmi odkryje prawdziwe znaczenie przyjaźni, miłości i współczucia.
Wartościowa, wybitna książka nie tylko dla wierzących.

Bardzo dobra literatura. Świetnie napisana, momentami błyskotliwie. Mnie osobiście trochę znużyła w końcówce, zwłaszcza przy czytaniu listów Giacomo.
Pomimo tego, że traktuje o sprawach związanych z wiarą a sam jestem bardziej agnostykiem niż wierzącym, jest bardzo ciekawym spojrzeniem raczej na świeckość wiary niż na jej mistycyzm. Ożywają tutaj konflikty ludzkie, różne filozofie i różne spojrzenia na świat, przy czym autor w żaden sposób nie próbuje oceniać tych filozofii, wręcz przeciwnie w wypowiedziach bohaterów: księży, chłopów, komunistów, Żyda, czy w końcu altruistów i pragmatyków można znaleźć wiele dobrego. Co pokazuje, że to nie sama wiara jest wyznacznikiem dobra, lecz człowiek i jego życie. I dlatego tą książkę może przeczytać każdy, ponieważ autor nikogo nie osądza, nikogo nie stawia na świeczniku, nikomu nie schlebia. Z tej powieści bije przesłanie: możesz być człowiekiem jakim zechcesz - bądź tylko dobry dla innych w swym człowieczeństwie.

Pasjonująca książką o prawdzie, którą się odkrywa w trakcie poznawania życia innego człowieka.Chętnie sięgnę po następne pozycje tego pisarza.

1985

Bardzo dobra pozycja australijskiego pisarza - Morrisa Westa. Rzecz o przychodzeniu do Boga, odchodzeniu od Niego, szukaniu człowieczeństwa w sobie i w innych, o świętości, wreszcie o śmierci - dobrej i złej. Książka tak pasjonująca, że trudno się od niej oderwać. Doskonale napisana, poruszająca tematy egzystencjalne dotyczące nas wszystkich. Polecam.

Niesamowicie wciągające mimo ze myslalam ze nie bedzie zbyt ciekawa przez tematyke,nie moglam sie oderwać.polecam zdecydowanie

mocna książka

mocna książka

Początek bardzo zachęcający i wciągający fabułą. Dla mnie interesujące również tło toczącej się akcji (powojenne Włochy, głęboka prowincja). Niestety końcówka już nie trzyma poziomu...

• Audiobooki
  • Losowo