Bliźnięta

Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Wydawnictwo: Libros, Świat Książki
Experiment
Edyta

Nowojorski reporter Jude Harley, zatrudniony w gazecie specjalizującej się w sensacyjnych wiadomościach, przygotowuje tekst na temat morderstwa dokonanego na młodym człowieku, którego tożsamości można się jedynie domyślać. Dziennikarz natyka się na coraz dziwniejsze okoliczności tej zbrodni. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy u progu własnego mieszkania Jude zastaje swego... sobowtóra.

źródło opisu: nota wydawcy

Ewelina | 2015-09-05

Długo zastanawiałam się jaką ocenę wystawić tejże książce, jednak w końcu zdecydowałam się na 6 gwiazdek ze względu na jeden najważniejszy powód- lektura totalnie mnie zaskoczyła. Kupując ją w starym antykwariacie, czytając opis na okładce, spodziewałam się "luźnego" połączenia thrillera z dramatem i odrobiną kryminału, może sensacji. Z tym wszystkim, co prawda, spotkałam się podczas czytania "Bliźniąt", aczkolwiek w zupełnie innej formie, niż sobie to wyobrażałam. Książka zapewne nie jest dla każdego, przejawia się w niej bowiem dość często język naukowy (z zakresu genetyki), dlatego miłośników "łatwych" i sielankowych pozycji dzieło Darntona nie porwie.

Natalciee | 2016-09-04
Małgorzata | 2015-10-01