Król Smok

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Karmazynowy Cień". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
6 (30 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
The Dragon King
Pablos

Nowo wyzwolonemu Eriadorowi nie dane jest zaznać pokoju, gdyż niegodziwy władca Avon, Greensparrow, łamie rozejm, dokonując masakr na granicach krain. Wznowienie wojny jest niuniknione. Niestety, zjednoczone pod wodzą Luthiena Bedwyra krzaty, elfy oraz Jeźdźcy Eradoch stanowią bardzo nikłą siłę w porównaniu z regularnymi, cyklopowymi legionami. Eriadorczycy niespodziewanie zyskują sojuszników: władającą magicznymi mocami, prawowitą następczynię tronu Avon, księżnę Deannę, oraz huegockich barbarzyńców, pośród których młody Bedwyr odnajduje brata, Ethana. Do ostatecznej walki z królem smokiem przystępuje jednak nie zjednoczona armia, a Luthien oraz Brind`Amour, jedyny żyjący mag potężnego bractwa czarnoksiężników.

Dreddenoth | 2015-09-22
Przeczytana: 25 września 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dobrze się czyta, dobre opisy walk, trochę humoru czyli to co w poprzednich książkach. Kilka fajnych wątków jak choćby duo-kracja, i dość dużo zwrotów akcji przyznam ze przy pojedynku Brid-amora z książętami nie spodziewałem się takiego obrotu spraw, ale odrazu widać różnice miedzy czarnoksiężnikiem a książętami szkoda ze później akcja się ciągnie i dłuży. Rozczarowuje tez końcowa walka na bagnach, niemniej dobrze się czytało i mam nadzieje że więcej książek z tego uniwersum nie będę musiał czytać. Pomysły się już wypaliły i postacie na tym tracą

christi | 2010-09-15

Fantasy i to z wyższej półki. Fabuła prosta: wybieramy swoją ikonę, która doprowadza do wojny. Ikona psuje krew wrogowi i w końcu happy end. Wplatamy w to skomplikowaną miłość i namiętny romans z elfem. Banalne? No może trochę, ale książka napisane jest naprawdę dobrym językiem, pełnym humoru, ale też znajdziemy tam ciekawe wartości i wiele cytatów godnych uwagi. Polecam ;)

Dawid Bartkowski | 2014-01-05

Wynudziłem się. Raczej nie warto, chyba że z braku czasu. Typowe fantasy jakich wiele.

Jabuilo | 2015-08-09
markus | 2015-05-24