Nad brzegami Srebrnego Jeziora

Tłumaczenie: Anna Duszyńska
Cykl: Domek na Prerii (tom 5)
Wydawnictwo: Kris
By the Shores of Silver Lake
Cathhhy

Powieść z dużą dozą elementów autobiograficznych. Jest piątym tomem cyklu "Domek" (choć w Polsce wydanym jako czwarty, a trzeci - przez Agencję Kris). Opisuje wydarzenia lat 1879 - 1880.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Nad_brzegami_Srebrnego_Jeziora

źródło okładki: http://archiwumallegro.pl/nad_brzegami_srebrnego_j...»

Ta część "Domku na prerii" mniej mi przypadła do gustu, chyba dlatego, że przez cały czas miałam wrażenie, że książki pisana jest ku czci i chwale Ameryki. Przez całą książkę poznajemy pieśni pochwalne, dowiadujemy się czego to wuj Sam nam nie da i jaki jest wspaniały i może te 150 lat temu rzeczywiście Ameryka była krainą mlekiem i miodem płynącą, ale teraz... jest jak jest. Niemniej książka przyjemna w odbiorze.

Anna | 2013-02-10
Przeczytana: 09 lutego 2013

Przeczytałam dość późno, bo w wieku 31 lat, ale połknęłam ja niemal jednym haustem. Aż żałuję, że nie ma wznowień tej książki na polskim rynku, bo na prawdę trudno je zdobyć - na allegro ceny są kosmicznie wysokie, a w niektórych bibliotekach wogóle o nich nie słyyszano. Pozostaje jeszcze możliwość przeczytania w oryginale (w UK, czy USA książki te są bardzo popularne), bo nie są trudne w odbiorze (poziom intermediate znajomości angielskiego), ale nie każdy przecież włada tym językiem... Ja miałam szczęście, bo na swój egzemplarz trafiłam podczas wyprzedaży w MBP, ale innych książek z tej serii, niestety, już nie mieli.
Książka, oparta na biografii autorki, napisana jest w 3 osobie liczby pojedynczej, dlatego łatwiej zachować wrażenie, że jest to po prostu powieść fabularna. I co jakiś czas trzeba sobie przypominać, że niemal wszystko wydarzyło się naprawdę.
Kilka rozdziałów książki przeczytałam na głos moim kilkuletnim córeczkom. Muszę przyznać, że bardzo zaskoczyło mnie jak moja...

ardnaskela | 2015-12-20
Wadera Bezimienna | 2015-07-14