Nad Śliwkowym Strumieniem

Tłumaczenie: Anna Duszyńska
Cykl: Domek na Prerii (tom 4)
Wydawnictwo: Agencja KRIS
On the Banks of Plum Creek
839007561X
Cathhhy

Akcja powieści rozgrywa się od jesieni 1874 do 24 grudnia 1876. W momencie rozpoczęcia utworu, Laura ma niespełna osiem lat. Przybywa wraz z rodziną do Minnesoty i zamieszkuje niedaleko miasteczka Walnut Grove. To tu, po raz pierwszy idzie do szkoły, pomaga rodzicom na farmie. Utwór wprowadza też postać Nellie Oleson.

Tą część czytało mi się nawet lepiej niż pierwszą. Nadal obracamy się w świecie, w którym od pracy własnych rąk zależy jakość życia. Gdzie zajęcia dyktują pory dnia i pory roku, gdzie zbiory mogą zapewnić spokojne życie, a szarańcza zniszczyć wszystkie marzenia.

W tym tomie brak już lekko rasistowskiego nastawienia w stosunku do Indian, więc zastrzeżeń nie mam.

Rodzinka Ingallsów ruszy jednak dalej, ku nowej przygodzie, którą już zresztą czytam ;) Polecam.

barbaraniechcic | 2016-11-24
lavinka | 2016-08-17