Orle gniazdo. Podania, legendy i baśnie Wielkopolskie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
legenda, podanie, wielkopolska
historyczna
Katarzyna

Zbiór podań i legend związanych w Wielkopolską, prezentuje najciekawsze, najbardziej znane i typowe utwory z ludowej twórczości ziemi wielkopolskiej. Mówią one o jej dawnych dziejach - baśniowych i historycznych, o władcach, książętach, rycerzach i ludziach tej ziemi, o niezwykłych wydarzeniach i dziwnych zjawiskach, o zatopionych dzwonach i osiedlach, zaklętych skarbach, o diabłach i rusałkach oraz o tych wszystkich dawnych historiach, które zachowały się w pamięci pokoleń i były przekazywane ustnie a następnie zostały spisane w księgach.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Astreja | 2011-11-29
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 25 grudnia 2010

Zbior wspanaiłych polskich legend i podań z wielkopolski, z których można dowiedzieć się bardzo wiele o dawnej Polsce

Adrian Martynowicz | 2016-10-09
książek: 2090