Pajęczyna

Cykl: Alex Delaware (tom 10) | Seria: Srebrna Seria
Wydawnictwo: Amber
Web
briar

Alex Delaware wraz ze swoją przyjaciółką Robin zostaje zaproszony na tropikalną wyspę Aruk. Ma pomóc mieszkającemu tam doktorowi Morelandowi uporządkować dokumentację dotyczącą jego praktyki lekarskiej. Wyspa przypomina prawdziwy raj, lecz wkrótce staje się miejscem zbrodni. Gdy Alex i Robin postanawiają opuścić Aruk, doktor Moreland wyjawia im swoją ponurą tajemnicę.

źródło opisu: [Amber, 1997]

Roland | 2013-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2013

Kolejna powieść Kellermana. Tym razem autor wykorzystał dobrze znany wątek izolacji pewnej grupy osób, pośród której znajduje się morderca.
Nasz główny bohater Alex oraz jego partnerka Robin na zaproszenie doktora Morelanda trafiają na egzotyczną wyspę Aruk. Wydawałoby się, że Kellerman , który swe powieści osadza głównie w Los Angeles , nie poradzi sobie z innym miejscem, a jednak w bardzo dobry sposób odwzorowuje klimat wyspy, gdzie nic nie jest takie na jakie wygląda.
Odkrywając mroczną historię wyspy Alex Delawere tropi jednocześnie wyrafinowanego mordercę i odkrywa,że dostał zaproszenie na nią nie tylko w celu uporządkowania dokumentacji medycznej starego doktora.
Finał opowieści jest zaskakujący, prawie jak zawsze nie potrafimy wskazać kto jest mordercą (autor zręcznie myli czytelnika). Odkryte zostaną wszelkie tajemnice wyspy.
Gorąco polecam tę książkę.

wasilewicz | 2015-06-25

Solidny kryminał z tropikalną wyspą w tle, z grupą ludzi, z których każdy coś ukrywa, z mordercą który czyha nieopodal... dalej nie dopowiadam, po co psuć zabawę, polecam samemu sprawdzić, bo Kellerman trzyma poziom.

Ilona | 2014-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2014

W zasadzie dobra książka... nie ma się do czego przyczepić...poza opisem na okładce: "Trzy miesiące w raju. Któż by się oparł takiej pokusie! Alex Delaware wraz z przyjaciółką przyjeżdżają na bajeczną tropikalna wyspę zaproszeni przez znanego lekarza. Nie wiedzą jednak, że ich gospodarz realizuje przerażający plan. A piękny atol stanie się ich więzieniem..." Nie dość, że ktoś wybiega z opisem to jeszcze nie do końca trafnym, jakby nie czytał książki...

Michał | 2013-03-26

Bardzo przyjemnie się ją czyta. Ciekawa fabuła.

meskaksiazka | 2015-05-10
Przeczytana: 16 maja 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dwójka naukowców zostaje wysłanych na małą wyspę. Swoją podróż i pobyt tam traktują jak świetne wakacje. Początkowo książka zawiera pełen szczegółów opis wyspy i bohaterów "Knife Castle", następnie wraz z Alexem i Robin poznajemy tubylców, ludzi którzy nie chcą się rozwijać gospodarczo a ich jedynym środkiem utrzymania są czeki wysyłane przez władze USA. Następnie czeka na nas kilka przypadków medycznych, do których został przysłany doktor Alex. Kilka z nich jest niezwykle intrygujących ale również mało realnych. W główny wątek wplata się historia wyspy i innych mniejszych w pobliżu, które kilkadziesiąt lat temu stały się celem okrutnego eksperymentu rządu USA. Jego skutki niektórzy odczuwają do dzisiaj... Od samego początku książki autor pokazuje stopniowe budowanie relacji między dwoma doktorami, zacięty konflikt członka rządu z Morelandem oraz grę która toczy się między dobrem i złem.

Książka ma kilka plusów i kilka minusów. Autor pisze lekko i przyjemnie. Książkę czyta się...

Michał | 2013-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Zupełnie nie mój gatunek literacki, a może nie odpowiada mi styl pisania Jonathana Kellermana? Książka rozkręca się przez 150 stron, dopiero na sam koniec rozpoczyna się jakaś akcja. Historia opisana w powieści jest średniej jakości.

aneta6_11 | 2013-05-07
Przeczytana: 29 kwietnia 2013

Średnia pozycja w cyklu o Aleksie Delaware. Jak dla mnie zbyt nieprawdopodobne zakończenie, a i cała fabuła niezbyt trzyma w napięciu.

Anna | 2013-09-14

nieciekawa książka, której akcja zaczyna się rozkręcać po 150 stronie. A ową wielką tajemnicę poznajemy na około 250 stronie.

książek: 1920
Vinga | 2016-11-24