Pajęczyna

Okładka książki Pajęczyna
Jonathan Kellerman Wydawnictwo: Amber Cykl: Alex Delaware (tom 10) Seria: Srebrna Seria kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Alex Delaware (tom 10)
Srebrna Seria
Web
Amber
1997-01-01
1997-01-01
Ewa Westwalewicz-Mogilska
kryminał psychologiczny powieść amerykańska literatura amerykańska XX wiek morderstwo

więcej Więcej

W kolejnej już odsłonie przygód psychologa- detektywa autor wysłał swoich bohaterów na urlop. Zamiast mrocznych zakątków i brzydkich sekretów Los Angeles mamy więc wcale nie mniej mroczne i nie mniej brzydkie sekrety pozornie rajskiej wyspy. Przyroda może i jest zachwycająca, ale cóż z tego, jak ludzie wszędzie są tacy sami, czy to wielkie miasto, czy zagubiona na Pacyfiku...

Tym razem Alex Delaware wyjeżdża na rajską wyspę, która nie do końca okazuje się taka idealna... Książka ciekawa, trochę inna od pozostałych części, pozycja obowiązkowa dla fanów psychologa-detektywa!

Najbardziej nieprawdopodobna, zakrawająca na fantastykę część jak do tej pory. Rajska wyspa skrywa koszmary rodem z "Wehikułu czasu" Wells'a. Choć w sumie nie powinno to dziwić w świecie niezawodnego Psycho-Bonda.

Do połowy książka nudna potem jest już trochę lepiej. Czytało się dobrze i były momenty od których nie można było się oderwać. Jednak liczyłam na więcej po przeczytaniu recenzji.

Solidny kryminał z tropikalną wyspą w tle, z grupą ludzi, z których każdy coś ukrywa, z mordercą który czyha nieopodal... dalej nie dopowiadam, po co psuć zabawę, polecam samemu sprawdzić, bo Kellerman trzyma poziom.

Dwójka naukowców zostaje wysłanych na małą wyspę. Swoją podróż i pobyt tam traktują jak świetne wakacje. Początkowo książka zawiera pełen szczegółów opis wyspy i bohaterów "Knife Castle", następnie wraz z Alexem i Robin poznajemy tubylców, ludzi którzy nie chcą się rozwijać gospodarczo a ich jedynym środkiem utrzymania są czeki wysyłane przez władze USA. Następnie czeka na...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W zasadzie dobra książka... nie ma się do czego przyczepić...poza opisem na okładce: "Trzy miesiące w raju. Któż by się oparł takiej pokusie! Alex Delaware wraz z przyjaciółką przyjeżdżają na bajeczną tropikalna wyspę zaproszeni przez znanego lekarza. Nie wiedzą jednak, że ich gospodarz realizuje przerażający plan. A piękny atol stanie się ich więzieniem..." Nie dość,...

nieciekawa książka, której akcja zaczyna się rozkręcać po 150 stronie. A ową wielką tajemnicę poznajemy na około 250 stronie.

Zupełnie nie mój gatunek literacki, a może nie odpowiada mi styl pisania Jonathana Kellermana? Książka rozkręca się przez 150 stron, dopiero na sam koniec rozpoczyna się jakaś akcja. Historia opisana w powieści jest średniej jakości.

Bardzo przyjemnie się ją czyta. Ciekawa fabuła.

• Z biblioteki
  • 2011