Pół wieku pod włos, czyli życie codzienne Tygodnika Powszechnego w czasach heroicznych

Wydawnictwo: Znak
83-7006-886-3
literatura faktu
Piotrowicz

Jacek Żakowski odsłania przed czytelnikiem losy Tygodnika Powszechnego w powojennej Polsce. Jest to podsumowanie historycznych zmagań redakcji z trudną rzeczywistością PRL-u, w której już samo istnienie niezależnego pisma katolickiego, stanowiło ewenement. Autor poświęca wiele miejsca na przedstawienie barwnego środowiska związanego z powstaniem pisma i jego późniejszym redagowaniem jak również relacjonuje jego udział w istotnych dla Polski wydarzeniach przed 1989 rokiem. Zamieszczone fakty są doskonale uzupełnione podanymi przez Żakowskiego anegdotami dotyczącymi związanych z gazetą, kluczowych w owym czasie, przedstawicieli polskiej inteligencji i opozycji.

Hiram | 2014-01-14

Hagiograficzne, jedynie dla pasjonatów tematu.

amen | 2012-09-26
Marek | 2011-12-11