Długi tydzień w Parkman

Tłumaczenie: Tadeusz Jan Dehnel
Wydawnictwo: Książnica
Some Come Running
83-85348-37-9
wojna, weteran, dramat, powrót do domu
Barbara

James Jones zasłynął głównie dzięki powieści "Stąd do wieczności", w której bez lukru i propagandy sukcesu ukazał amerykańskie wojsko. "Długi tydzień w Parkman" również dotyka tematu wojska i wojny. Bohater książki wraca jako zdemobilizowany żołnierz do domu, do małego miasteczka w stanie Illinois. Mężczyzna nie potrafi dostosować się i przyzwyczaić do nowej atmosfery, która wytworzyła się w Ameryce w latach powojennych. Wszystkie zamierzania bohatera, plany uczuciowe i zawodowe kończą się klęską.

Kuba | 2012-12-10
Przeczytana: 09 grudnia 2012

Momentami piękna, często zabawna, lecz ogólnie przygnębiająca. Bardzo życiowa, prawdziwa.

ohuu | 2013-02-04

do teraz choć mineło 10 lat pamiętam tą książke!

Mędrek | 2016-07-19
Przeczytana: 16 lipca 2016

Ciężki tytuł. Tak jak w większości książek autora, tak i tutaj pobrzmiewa niszczycielskie echo II wojny światowej.

Studium dobrej osoby i nieprawdopodobnej ilości złych decyzji.

Dawno nie czytałem książki która pozostawiła tyle smutku i poczucia niesprawiedliwości.

ossari | 2011-11-22

Super książka!