Oczy Sfinksa. Tajemnice piramid.

Tłumaczenie: Ryszard Turczyn
Wydawnictwo: Prokop
Die Augen der Sphinx: neue Fragen an das alte Land am Nil
83-900204-2-4
popularnonaukowa

W pierwszym miesiącu 365 roku życia, pierwszego dnia pierwszego miesiąca, ja, Henoch, byłem w domu moim sam [...] i ukazało mi się dwóch nader wielkich mężów, jakich nigdy na Ziemi nie widziałem. A oblicza ich jaśniały jako słońce, oczy ich były niczym pochodnie płonące, z ust ich ogień wychodził. I przemówili do mnie mężowie owi: Bądź dzielny, Henochu wnijdziesz dziś z nami do nieba. I powiedz swoim synom i wszystkim dzieciom domu twojego, co mają zrobić bez ciebie na Ziemi w domu twoim, i żeby nikt cię nie szukał, aż Pan przywiedzie cię z powrotem ku nim. I rzekł Pan do Michała: "Przystąp i rozdziej Henocha z ziemskich szat i odziej go w szaty mojej chwały". I uczynił Michał, jak mu nakazał Pan. I spojrzałem na siebie samego i byłem jako jeden z owych pełnych chwały, i nie było różnicy w tym widoku.

mosadi | 2011-11-16
Przeczytana: 2011 rok

Abstrahując od jego wnioskowań, z którymi można polemizować, książkę czyta się świetnie od początku do końca, tym bardziej, że pan Daeniken przytacza dane dotyczące archeologii starożytnego Egiptu, na które ciężko jest natrafić laikowi. Kiedyś byłem zwolennikiem jego teorii, dziś już zdecydowanie mogę to odłożyć między bajki, ale książkę czyta się wybornie. Zdecydowanie polecam

Fasoletti | 2011-10-24
Przeczytana: 23 października 2011

Bardzo ciekawa książka w której poszukiwacz śladów starożytnych astronautów, Erich von Daniken, zabiera nas w podróż do starożytnego Egiptu. Opowiada nam o stosunku współczesnej archeologii do dzieł antycznych kronikarzy, spróbuje wyjaśnić tajemnice pustych sarkofagów znalezionych w niektórych piramidach oraz postara się zlokalizować wybudowany przed wiekami ogromny labirynt, będący podobno pierwowzorem tego, który zaprojektował dla króla Minosa Dedal.

Kamil Nebula | 2013-12-23

Sporo książek pana Danikena przeczytało się w młodości. Barwne opisy niezwykłych, często wymarłych cywilizacji porywają, ale do hipotez propagowanych przez autora należy podchodzić z dużą dozą sceptycyzmu.

Hekate | 2013-04-08
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

Zacznę może od tego ze lubię Danikena - zarówno jego styl jak i pomysłowe interpretacje
Myślę też że inaczej podeszłabym do tej książki gdyby nie wcześniejsza lektura 'Z powrotem na ziemię' oraz moje ogólne zainteresowanie Egipskimi nowinkami archeologicznymi.
Poglądy tu przedstawione już dawno zostały obalone a autor mimo że sam się tego wypiera szerzy 'piramidologię'
Jeśli zaś chodzi o sam styl jest on niezmiennie lekki i wciągający.

Autor próbuje udowodnić,że ma rację.Czy mu się to udaje?
Przeczytaj i pomyśl....

killinghand | 2012-08-18