Hande weg vondiesem buch
83-88212-49-4
Inne

Zastanawiacie się, dlaczego nie powinniście brać tej książki do rąk. Czy to jedynie przemyślany chwyt reklamowy? Otóż nie! Z powodu prezentowanych treści zakazane zostały już dwie książki autorstwa Jana van Helsinga, którego niemieckie mass media zaliczyły do grupy "autorów niebezpiecznych", przed którymi należy społeczeństwo chronić. Zamiarem Jana van Helsinga było wstrząśnięcie Waszym światopoglądem, stąd rada: Ręce precz od tej książki! Musicie, drodzy Czytelnicy, liczyć się z tym, że po przeczytaniu tej książki nie będziecie mogli żyć tak, jak żyliście do tej pory. Być może aż do dzisiejszego dnia myśleliście: "Nikt mi o tym nie powiedział, skąd więc mogłem o tym wiedzieć?!" Być może dziś jeszcze myślicie, że sami nie jesteście w stanie niczego zmienić.. Dzięki tej książce zrozumiecie, że jest zupełnie inaczej!

Jeżeli należycie do osób, które nie interesują się tajemnicami, które nigdy nie pragnęły wewnętrznej harmonii i bogactwa, nie dążyły do sukcesu i osiągnięcia pełni zdrowia, powinniście posłuchać rady i trzymać ręce precz od tej książki! Jeżeli jednak dostrzegacie problemy otaczającej nas rzeczywistości i chcecie poznać tajemnice tak pieczołowicie skrywane przed światłem dziennym, to książka właśnie dla Was! Pamiętajcie jednak, że zostaliście ostrzeżeni! Jan van Helsing wprowadzi Was w świat rzeczy i zdarzeń, dzięki którym będziecie w stanie odnaleźć uśpioną w Was ogromną siłę! Nie zapominajcie jednak, że na każdym, kto dysponuje taką siłą, spoczywa ogromna odpowiedzialność! Macie zatem wybór: Czy nadal chcecie wieść dotychczasowe życie, czy czujecie, że nadszedł czas, aby samodzielnie kształtować swój los.

Ruthless_Woman | 2014-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2014

Książka pełna teorii spiskowych. Jeśli kogoś interesuje coś takiego to może po nią sięgnąć.
W moim przypadku ta książka nie wniosła nic nowego do mojej wiedzy na temat tego, czego szukałam w niej. Za to dowiedziałam się wiele innych ciekawych rzeczy, które podważają przyjęte przez nas normy.
Jeśli ktoś lubi poszerzać swoje horyzonty wiedzy duchowej to jak najbardziej ta książka jest godna polecenia :)

Ewa-Książkówka | 2010-04-09
Na półkach: Nie posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 2007 rok

Cała moc spiskowych teorii zebrana w jednej książce. Na pewno przyciąga uwagę i zmusza do analizy treści ale jak się głębiej zastanowić nad tym co autor pisze to wiadomo, że wciska kit ;)
Jak by nie patrzył - cel swój autor osiągnął, przyciągnął czytelników i zarobił pieniądze na wierzących w jego domysły. Wartościowa literacko ta pozycja dla mnie nie jest ale jest dość ciekawa więc w wolnej chwili można przeczytać by mieć o czym porozmawiać ze znajomymi na imprezie ;)

Michał | 2011-05-18
Przeczytana: 18 maja 2011

Jeśli ktoś nie jest zaznajomiony z tematami w tej książce może doznać swoistego szoku i zwariować, ponieważ tematy są tutaj jedynie liźnięte w wielu różnych sprawach. Czasami nawet od najgłębszej strony. Jednak dla osób, które chociaż trochę rozszerzają swój światopogląd i szukają odpowiedzi na zdarzenia, które dzieją się w ich życiu na pewno jest godna polecenia. Mimo, że napisana jest trochę marketingowo, trochę za mało faktów do sprawdzenia to mimo wszystko wiele z nich jestem w stanie potwierdzić ze swojego poszukiwania :).

Ale jeszcze raz podkreślam: nie polecam jej osobom zamkniętym na definitywnie inne patrzenie oraz nie zaznajomionym z różnymi teoriami powstania i przyczyn życia.

Emsi | 2015-02-13
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 12 lutego 2015

Książka jest absolutną syntezą informacji o zjawiskach paranormalnych, masonach, iluminatach, spiskach, a na dobitkę wszystko okraszone zostało poradnikowymi radami "jak stać się lepszym człowiekiem, czyli takim jak autor".

Pierwsza część, w której mowa o różnej maści tajemnicach związanych z powstaniem ziemskiej cywilizacji, tradycjach filozofii wschodniej oraz nieśmiertelności - nawet niezła. Mam na myśli to, że czytanie tej części może stanowić coś na kształt rozrywki i może sprawić, że poczujemy dreszczyk na plecach.

Z kolei w drugiej części książki zaczyna się wspomniany zbiór rad i wyciąganie wniosków z odbytej lektury. Oczywiście wszystko ma się sprowadzać do zmiany naszego życia i światopoglądu, ponieważ z założenia autora rodzaj ludzki to w większości ciemnota, ciemnota, CIEMNOTA!

Podsumowując, pan autor jest nieco oderwany od rzeczywistości (nie dziwota, gdyż napisał niejedną tego typu książkę, a pasją zaraził się od ojca, który również zajmował się tym samym),...

orbeli | 2010-08-26

HAHAHAHA!

caroline20 | 2012-05-22
Przeczytana: 2011 rok

Książka pełna teorii spiskowych. Jeśli ktoś się tym interesuje z pewnością to książka dla niego.
Zmusza czytelnika do głębszego zastanowienia się nad otaczającym go światem.

Gracjan Triglav | 2013-08-23
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Zazwyczaj omijam takie książki (pseudo-ezoteryczne wyssane z palca kurioza, napisane niczym poradnik jak osiągnąć sukces, dla ociężałych umysłowo średniaków) ale postanowiłem zrobić na przekór sobie i kupić to "dzieło". Drogie - bo nakład niski (trzeba to zaznaczyć). I tak, są tutaj bzdury mniejszego i większego kalibru, całość zaś to kolaż popularnych motywów z pogranicza teorii spiskowych i zagadnień paranormalnych. Generalnie zbliżone poziomem do dziennika Fakt, kiedy zaś autor komunikuje że pisząc płacze, bo czuje ze przemawia przez niego "jego przyjaciel Hrabia Saint Germain" - ja nie dowierzam że czytam coś takiego. Generalnie oczytanego człowieka, który ma jakieś pojęcie o tym i o owym książka nie ruszy, ale rzesze prostaczków którym po lekturze "coś się zacznie zgadzać" - dołączą autora do ulubionych (a do takich skierowana jest książka).
Primo: bzdury; secundo: to ze miejscami pada coś mądrego, nie znaczy wcale ze wyrasta to ponad poziom majaczeń pani Blawatsky; tertio:...

Amadea | 2013-10-24
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Książka bardzo mi polecana,a jednak trochę się zawiodłam.Autor jakby chciał się popisać wiedzą naukową i paranaukową.Trochę przemieszane tematy,czasem nie mające wspólnego wątku i prowadzące donikąd.Tytuł dobry jednak jako chwyt reklamowy,ale i adekwatny do treści.Dużo chaosu i jakby wszystko wrzucone do jednego worka,by na końcu dowiedzieć się,że światem rządzi pieniądz,w jaskiniach siedzią obcy...A jak ktoś jest trochę oczytany w pewnych tematach nie znajdzie w tej książce niczego wstrząsającego,o czym by do tej pory nie wiedział.Wg.mnie przereklamowana i pieniądze wyrzucone w błoto.

Michał | 2010-09-16
Przeczytana: 2009 rok

Chcesz poznać prawdziwą historię powstania świata? A może interesują Cię przyczyny i prawdziwy przebieg ataku na World Trade Center i Pentagon? Wszystko, a nawet jeszcze więcej dostajesz w tej książce - wszelakie teorie spiskowe dzień w dzień poddawane analizie i fali pytań przez wielu z nas zebrano w jedną, całkiem zgrabnie trzymającą się historię. O ile należy podchodzić do niej ze sporym dystansem, (chociaż kto wie, może to wszystko prawda, a my jesteśmy tylko zręcznie karmieni fikcją przez tych z "góry"..) o tyle można spędzić przy niej miły wieczór spoglądając na wszystko z zupełnie odmiennej, a zarazem ciekawej strony.

Gwarantuje, że po przeczytaniu tej książki najdzie Cię sporo refleksji nad tym co w końcu jest prawdą, a co zwykłym wymysłem człowieka.

Wojciech | 2012-03-11
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 11 marca 2012

Wyznania dziwaka na haju, z rzadka ocierające się o prawdy ponadczasowe i ponadreligijne.
Sorki, jeśli ktoś z Biblii wyczytuje informacje o czipach, telewizji i kodach kreskowych, że nie jest przypadkiem numer kierunkowy "666" z jakiegoś kraju do innego, że twierdzi że rozmawiał z człowiekiem mającym ponad 200 lat, to dla mnie jest kosmitą, nieprzystosowanym do życia pomiędzy nami - "normalnymi".
Wśród tych bredni, można jednak wyczytać wiele ciekawych wskazówek na życie w harmonii i rezonansie ze sobą i światem.
Więc jeśli potrafisz odfiltrować ścieki od źródła, mimo rady samego autora możesz sięgnąć po tę pozycję :)