Wspomnienia Z Przyszłości. Nierozwiązane Zagadki Przeszłości

Okładka książki Wspomnienia Z Przyszłości. Nierozwiązane Zagadki Przeszłości Erich von Däniken
Okładka książki Wspomnienia Z Przyszłości. Nierozwiązane Zagadki Przeszłości
Erich von Däniken Wydawnictwo: Amber popularnonaukowa
popularnonaukowa
Erinnerungen An Die Zukunft
Amber
2018-01-30
1974-01-01
Roman Kazior

Pozycja wydaje się być napisana pośpiesznie i chaotycznie, niedbale. Niestety autor nie podaje żadnych przypisów, często również i szerszych wyjaśnień przytaczanych przez siebie danych i faktów, co sprawia wrażenie, jakby mógł je sobie równie dobrze wymyślić. Ten brak precyzyjności bardzo mnie raził. Treści omawiane są skąpo i zwięźle, dużo zagadnień wymagałoby głębszej analizy, ale autor zawsze szybko wybiega z wyjaśnieniem paleoastronautycznym i urywa dywagacje. Znacznie czuć, że autor NIE jest człowiekiem nauki, a jedynie pasjonatem tematu; lepsze opinie słyszałem o pracach Zacharia Sitchin'a.
Na plus zasługuje duża porcja informacji oraz zawarte w książce podstawy zagadnienia, które mogą wprowadzić w temat ciekawego, a niewdrożonego czytelnika.
Choć mocno interesuję się tematem, o którym książka traktuje, nie udało mi się jej ukończyć ;/

wspomnienia z dzieciństwa, ta książka była jedną z tych które zapamiętam na długo

Od tej książki zaczęła się moja fascynacja paleoastronautyką

Od tej książki zaczęła się moja fascynacja paleoastronautyką

Jest to dla mnie dodatkowa wycieczka w podróży sentymentalnej.

Jest to dla mnie dodatkowa wycieczka w podróży sentymentalnej.

Bardzo intrygująca ta książka.
Nie jest to pierwsza pozycja tego autora, którą przeczytałam. Podobała mi się tak samo jak poprzednia. Nie szkodzi, że jest to już dosyć stara książka i niektóre rzeczy się przedawniły. Pomimo tego wiele z informacji w niej zawartych pozostaje niewyjaśnionych do dnia dzisiejszego.
Autor stawia ciekawe tezy. Miejscami można się do nich przychylić, choć i są takie wg mnie bardzo naciągane.
Faktem pozostaje to, że w naszym świecie wiele jest zagadkowych znalezisk i wydarzeń. Dobrze jest czasem spojrzeć na nie z otwartym umysłem, jak to robi autor.

Bardzo intrygująca ta książka.
Autor stawia ciekawe tezy. Miejscami można się do nich...

Pierwszy raz czytałem tę książkę jako nastolatek. Tematyka fascynująca. Pochłonąłem ją ekspresowo.

Teraz, po ćwierć wieku, natrafiłem na nią ponownie w formie e-booka w księgarni internetowej, więc stwierdziłem czemu nie? Jak to się czasami pisze o filmie, że jest dla koneserów gatunku, tak można powiedzieć również i o tej książce. Czuć upływ czasu, co bardzo przeszkadza w odbiorze. Informacje w niej zawarte są już dawno nieaktualne, nauka i technika posunęły się tak daleko, jak autorowi nawet się nie śniło, gdy pisał swoją pierwszą książkę, w której dał początek teoriom paleoastronautycznym.

Podsumowując, książkę można przeczytać jako ciekawostkę, więc jeśli ktoś dysponuje nadmiarem wolnego czasu, proszę bardzo, jednak chyba nie ma to większego sensu. Zaletą jest to, że czyta się ją bardzo szybko.

O tym autorze słyszałam wielokrotnie ale dopiero teraz przeczytałam jego sztandarową, pierwszą książką Chariots of the Gods czyli po naszemu Wspomnienia z przyszłości. Ta pozycja wyszła około roku 1970 i o ile mogę uwierzyć, że okazała się fascynująca dla milionów ludzi w tamtym czasie to dla czytelnika w roku 2018 wypada raczej bladziutko.
Wszystko, lub też prawie wszystko co jest zawarte w tej książce już widziałam lub czytałam w filmach i książkach sci-fi.
Autor wierzy w swoje teorie, stara się ich dowieść w racjonalny sposób ale odnosząc się do czasów tak odległych ma zbyt mało dowodów abyśmy mogli dać wiarę w jego racje.
Raczej nie polecam.

Wszystko, lub też prawie wszystko...

Czytałem już dość dawno.

Czytałem już dość dawno.

Różne teorie, mniej lub bardziej prawdopodobne. Jakoś nie przemawia do mnie ta książka.

Przeczytałem wydanie z 1975 roku. ŚMIESZNA!, ale... nie można odmówić autorowi fantazji i podejrzewam, że jego styl, jego tezy i pomysły mogły porwać tysiące czytelników. Nic dziwnego, wpisywało się w to okres rozkwitu sci-fi. Fajna rzecz jeżeli ktoś interesuje się tematyką retro sci-fi i jest ciekawy skąd inni twórcy (filmów, komiksów i książek) z tamtego okresu czerpali inspiracje.

• E-booki
  • Posiadam / Paleoastronautyka; UFO; Zagadki i tajemnice

Dodaj cytat z książki Wspomnienia Z Przyszłości. Nierozwiązane Zagadki Przeszłości