Oni okrużali Stalina
8320207851
Stalin
historyczna
Pistacia

Książka składa się z sześciu biografii ludzi z najbliższego otoczenia Stalina: Wiaczesława Mołotowa, Łazara Kaganowicza, Anastasa Mikojana, Klimenta Woroszyłowa, Gieorgija Malenkowa oraz Michaiła Susłowa.

ChicaDeAyer | 2015-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2015

Całkiem porządna publikacja, na którą składają się portrety ludzi należących do kręgu najbliższych współpracowników Stalina. Nie jest to jedynie sucha publicystyka, gdyż autor zebrane biografie ubogacił paroma anegdotami, nie stroniąc także od swoich własnych refleksji oraz dopowiedzeń. Ponadto udało się Miedwiediewowi zadbać o czytelnika nieobeznanego z tematem, udzielając po drodze wiele cennych wyjaśnień co do wydarzeń wcześniejszych i późniejszych.

Czytałam ją z dużym zaciekawieniem.

paweł | 2015-10-03
Przeczytana: 03 października 2015

Bardzo ciekawa książka.
Szkoda, że autor opisał tylko sześć postaci, z otoczenia Stalina.
takich jak Mołotow,Maleńkow,Susłow,Kaganowicz,Mikojan i Woroszyłow.
Jak wiemy, było ich dużo więcej i o równie ciekawych życiorysach.Mnie się podobała.

Artur Schodziński | 2014-04-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Ciekawie przedstawieni ludzie Stalina. Lektura przedstawia ciekawe fakty z życia dyktatora. Warto pochwalić Autora za duży obiektywizm i znawstwo tematyki. Ostatnio ze względu na wydarzenia za wschodnią granicą częściej sięgam po książki o tej tematyce.

Mosin | 2017-06-11
Przeczytana: maj 2017

Początkowo książka mnie trochę nużyła lecz dalej czytało mi sie lepiej.Sporo ciekawych informacji zebranych w pigułce-przedstawione jest tu całe życie -aż do śmierci bohaterów,ich relacji z Stalinem-ich rola w rozwoju ZSRR -wpływ na różne gałęzie gospodarki...Jeden z bohaterów odpowiada za budowę metra moskiewskiego-traktuje to priorytetowo,jeździ na zachód wizytujac metra w Londynie czy Berlinie -głównie ineteresują go kwestie techniczne lecz w Moskwie podczas narady mówi mniej-wiecej"tam się wchodzi po prostu do brzydkich dziur(chodzi mu o stacje)-u nas trzeba stworzyć coś pieknego"i rzeczywiście metro moskiewskie jest nr.1 na świecie jeśli chodzi o architekturę--przebywanie tam to przyjemność w porównaniu do np londyńskiego które dla mnie jest koszmarem-brud, smród i brzydota sprawiaja ze wchodząc chcę uciekać jak najszybciej.

Jakub | 2015-07-23
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015, Posiadam
BaskaB | 2013-05-10
Przeczytana: 1991 rok

Wstrząsające jak jeden tyran, despota i psychopata manipulował "towarzyszami".

Piotr | 2014-02-21

Książkę odkopałem na babcinej półce i w przypływie zainteresowania historią radzieckiej Rosji przerobiłem dość szybko. Czołowe postaci KPZR przedstawione są w sposób przystępny i ciekawy. Dla zainteresowanych tematem powinna to być bardzo cenna pozycja.

mrsjackie | 2016-08-15

Opracowanie niezłe do zapoznania się z pięcioma osobami z kręgu Stalina, ale tylko pobieżnego - rozdziały są krótkie, a źródeł jest niewiele, informacje raczej znane szerszej publiczności, a jedynie zebrane w jednym miejscu.

Cupcakeiva | 2013-05-19

Jedna z moich ulubionych książek o Stalinie.

karol | 2015-07-29
Przeczytana: 10 maja 2015

Książka opowiada o Stalinie i biografii ludzi z którymi Stalin był blisko .
Naprawdę dobrze opisuje Komunizm w Rosji . Polecam Książka wszystkim
którzy lubią biografie