Oni okrużali Stalina
8320207851
Stalin
historyczna
Pistacia

Książka składa się z sześciu biografii ludzi z najbliższego otoczenia Stalina: Wiaczesława Mołotowa, Łazara Kaganowicza, Anastasa Mikojana, Klimenta Woroszyłowa, Gieorgija Malenkowa oraz Michaiła Susłowa.

ChicaDeAyer | 2015-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2015

Całkiem porządna publikacja, na którą składają się portrety ludzi należących do kręgu najbliższych współpracowników Stalina. Nie jest to jedynie sucha publicystyka, gdyż autor zebrane biografie ubogacił paroma anegdotami, nie stroniąc także od swoich własnych refleksji oraz dopowiedzeń. Ponadto udało się Miedwiediewowi zadbać o czytelnika nieobeznanego z tematem, udzielając po drodze wiele cennych wyjaśnień co do wydarzeń wcześniejszych i późniejszych.

Czytałam ją z dużym zaciekawieniem.

paweł | 2015-10-03
Przeczytana: 03 października 2015

Bardzo ciekawa książka.
Szkoda, że autor opisał tylko sześć postaci, z otoczenia Stalina.
takich jak Mołotow,Maleńkow,Susłow,Kaganowicz,Mikojan i Woroszyłow.
Jak wiemy, było ich dużo więcej i o równie ciekawych życiorysach.Mnie się podobała.

Artur Schodziński | 2014-04-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Ciekawie przedstawieni ludzie Stalina. Lektura przedstawia ciekawe fakty z życia dyktatora. Warto pochwalić Autora za duży obiektywizm i znawstwo tematyki. Ostatnio ze względu na wydarzenia za wschodnią granicą częściej sięgam po książki o tej tematyce.

Jakub | 2015-07-23
Na półkach: Posiadam, Rok 2015, Przeczytane

Ciekawa książka. Należy czytać ją z pewnym dystansem i zapoznać się z biografią autora. Ludzie Stalina - to opowieść o karierze politycznej pięciu osób, które trzymały się blisko radzieckiego dyktatora. Cenne w książce są wyjaśnienia, przykładowo jaką rolę pełniła osoba w czasie przewrotu bolszewickiego w 1917 roku lub czy znała Lenina. Za godne uwagi możemy również uznać opisy losów postaci po śmierci Stalina i (częsty przypadek) odsunięciu od głównych stanowisk politycznych.
Autor zestawił bohaterów książki w taki sposób, że każdy jawi się jako odmienny charakter. I warto tutaj zadać pytanie, czy podczas ciężkiej dyktatury jest miejsce na indywidualizm? Jeśli tak, to w jaki sposób ma on się przejawiać? Te i inne pytania możemy zadawać śledząc losy kilku komunistów.

BaskaB | 2013-05-10
Przeczytana: 1991 rok

Wstrząsające jak jeden tyran, despota i psychopata manipulował "towarzyszami".

Piotr | 2014-02-21

Książkę odkopałem na babcinej półce i w przypływie zainteresowania historią radzieckiej Rosji przerobiłem dość szybko. Czołowe postaci KPZR przedstawione są w sposób przystępny i ciekawy. Dla zainteresowanych tematem powinna to być bardzo cenna pozycja.

mrsjackie | 2016-08-15

Opracowanie niezłe do zapoznania się z pięcioma osobami z kręgu Stalina, ale tylko pobieżnego - rozdziały są krótkie, a źródeł jest niewiele, informacje raczej znane szerszej publiczności, a jedynie zebrane w jednym miejscu.

Cupcakeiva | 2013-05-19

Jedna z moich ulubionych książek o Stalinie.

karol | 2015-07-29
Przeczytana: 10 maja 2015

Książka opowiada o Stalinie i biografii ludzi z którymi Stalin był blisko .
Naprawdę dobrze opisuje Komunizm w Rosji . Polecam Książka wszystkim
którzy lubią biografie

Bartek | 2016-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2016

Można się dowiedzieć o ciekawych sprawach, a także jak się zmienia ludzki los z upływem lat.