Klątwa Marianny

Wydawnictwo: Replika
978-83-7674-068-3
thriller, sensacja, kryminał
niebieska

Na Darii Kalińskiej ciąży klątwa rzucona w akcie zawiści na wszystkie kobiety z jej rodu. Przez półtora wieku żadna dziewczyna pochodząca z jej rodziny nie zaznała szczęścia w miłości. Brutalne morderstwo popełnione w okolicy na zawsze zmienia jednak życie Darii i jej sąsiadów. Bohaterowie książki bezwiednie podążają za maksymą, iż zazwyczaj nie widzimy tego, czego nie chcemy widzieć,...

Brutalne morderstwo popełnione w okolicy na zawsze zmienia jednak życie Darii i jej sąsiadów. Bohaterowie książki bezwiednie podążają za maksymą, iż zazwyczaj nie widzimy tego, czego nie chcemy widzieć, ponieważ to nas przerasta.
Czy dziewiętnastowieczna klątwa może mieć związek ze współczesną zbrodnią?

boziaczek | 2012-10-25

Podobała mi się ta książka. Już sama intrygująca okładka przyciągnęła moją uwagę. "Klątwa Marianny" to historia mieszkańców jednej kamienicy przy ul. Skrętnej 15. Każdy z bohaterów jest tajemniczy i intrygujący na swój sposób. Kiedy znika ich sąsiad, później zostaje zamordowany przyjaciel jednej z mieszkanek, podejrzenia padają na jednego z sąsiadów.. Ale czy tak jest na pewno... Akcja powieści toczy się szybko i jest napisana w ciekawy sposób. Szczerze polecam!

allison | 2012-01-01
Przeczytana: 22 września 2011

Bardzo się cieszę, że nie kupiłam tej książki, tylko wypożyczyłam z biblioteki. Inaczej pewnie plułabym sobie w brodę.

Początek zapowiada się ciekawie, ale im dalej, tym gorzej. Owszem, piętrzą się intrygi, trup ściele się dość gęsto, narasta aura tajemniczości, ale ostateczne wyjaśnienie wszystkich zagadek zupełnie mnie nie przekonało - gdyby zorganizowano mistrzostwa w tworzeniu zbiegów okoliczności, autorka na pewno stanęłaby na podium:).

Nie podobały mi się też pretensjonalne długie dialogi, które bardzo nachalnie i łopatologicznie wyjaśniały przeszłość niektórych bohaterów (np. między Darią i Ulą, czy rzeźbiarzem i detektywem).

A plusy? Owszem, czyta się nawet lekko i przyjemnie, ale tylko do pewnego momentu.

Szkoda, że autorka aż tak zagmatwała akcję, bo mam wrażenie, że sama zaplątała się we własne sieci.

Joana | 2013-01-30
Przeczytana: 15 stycznia 2016

Pani Dominika w swojej książce nie tylko przenosi czytelnika w czasie ale pozwala wkraść się w teraźniejsze życie mieszkańców warszawskiej kamienicy, gdzie mamy do czynienia z serią tajemniczych zaginięć i zgonów. Ponad to cała ta kamienica jest pełna osobliwości.
Główna bohaterka, Daria pochodzi z rodziny obciążonej klątwą, która sprawia że żadna kobieta z tego rodu nie zazna szczęścia w miłości. Artysta - malarz jest jednocześnie detektywem - amatorem, a jego menadżer to pewien dociekliwy policjant. Przez książkę nie raz też przewinie się przedziwnie nieobecny informatyk - flecista oraz pewien doktor medycyny o wzroku mrożącym krew w żyłach, którego dosłownie do szału doprowadzają koncerty owego informatyka - flecisty. Natomiast osobliwy emeryt - inżynier na każdym kroku toczy głośne kłótnie z wyjątkową artystką, która nigdy nie pozostaje mu dłużna.
Dodam tylko jeszcze, że to nie wszystkie z barwnych postaci występujący w "Klątwie Marianny".
Dla mnie w związku z...

czerwiec7 | 2014-07-30
Przeczytana: 29 lipca 2014

Bardzo fajna książka. Trochę za dużo trupów, ale sceneria jest taka,że nie przeraża.

Jargosiak | 2015-04-11
Przeczytana: 09 kwietnia 2015

Książka ta to totalna żenada, szkoda marnować na nią czasu. Język bardzo sztywny i wymuszony, dialogi to totalna tragedia, trup ściele się zbyt gęsto (jak na tego typu opowieść), a historia jest tak przejaskrawiona, że aż śmieszna. Bohaterka jest również niekonsekwentna i brakuje jej spójności w przekroju całej książki. Bardzo nie polecam.

asialc | 2011-06-19
Przeczytana: 05 czerwca 2011

Bardzo ciekawy kryminał, w którym została połączona przeszłość z teraźniejszością. Czyta się szybko, a co najważniejsze trudno przewidzieć zakończenie. Przynajmniej w tym przypadku ze mną tak było ;-)

renka | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

Ciężki, zawiły język, długi zdania, generalnie źle się czyta, nie dobrnęłam do końca choć się starałam. Fabuła niestety mnie nie wciągnęła...

Ata | 2015-07-24
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane

Klątwa, czy sugestia i splot niefortunnych zdarzeń? Warto samemu się przekonać. Polecam.

Esposa | 2014-02-14
Przeczytana: styczeń 2014

Początkowo bardzo dobrze się czyta, niestety im dalej tym z coraz mniejszym przekonaniem.

KsiążkoholiczkaKasia | 2016-08-17

Książka bardzo mnie nudzila. Podchodziłam do niej kilka razy aż w końcu przeczytałam... fabuła sama w sobie dość ciekawa. Ale całokształt zdecydowanie według mnie bardziej na nie :)