Wiśniowy jogurt

Wydawnictwo: Replika
978-83-7674-170-3
Jadźka

Uczucia, które rodzą się pomiędzy kłamstwami, intrygami... i zbrodnią W dniu swoich urodzin ginie znany i ceniony profesor Sylwester Płonin. Wkrótce jego bliskich dotyka seria niewytłumaczalnych zdarzeń, które całkowicie zmieniają ich życie. Całe zamieszenie wydaje się mieć związek z tajemniczą autobiografią, którą zmarły miał niedawno ukończyć... W miarę, jak śledztwo postępuje,...

Uczucia, które rodzą się pomiędzy kłamstwami, intrygami... i zbrodnią

W miarę, jak śledztwo postępuje, zaangażowani w nie przyjaciele Płonina coraz bardziej się do siebie zbliżają.

Luiza – znajoma profesora – nawet nie spodziewa się, że w najbliższym czasie nie tylko znacznie przyczyni się do rozwikłania trudnej zagadki, ale i spotka mężczyznę, na którego czekała całe życie...

źródło opisu: http://replika.eu/katalog_ksiazek.php?wyd=1&id3=376&k=Romans

źródło okładki: http://replika.eu/katalog_ksiazek.php?wyd=1&id3=376&k=Romans

Romantic Rose | 2019-07-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019

Od początku jakoś się nie mogłam przekonać do tej książki. Za dużo bohaterów jakoś. Do tego liczne literówki, które mnie akurat raziły w oczy. Końcówka zaskakująca, przez co książka u mnie zapunktowała. W sumie nie jest taka zła :)

Marzena | 2018-10-30
Przeczytana: 29 października 2018

Myślałam, że to kryminał. Pomyliłam się. Bardzo. Gdybym chociaż przeczytała połowę pierwszej strony to raczej nie zabrałabym się za tą książkę. Zbyt wielu bohaterów - można się pogubić zwłaszcza na początku, zbyt wiele wątków damsko-męskich, za dużo opisów, które niczego nie wnoszą.

betulek | 2018-08-18

Podobała mi się :) Może dlatego, że są wakacje i tak jakoś pasowała ogrodami, słońcem, opalonymi ludźmi, herbatkami na tarasie. Czyta się bardzo przyjemnie, akcja toczy się wartko, a końcówka zaskakuje. Niewątpliwie głównym punktem jest morderstwo (właściwie potencjalny zamach), jednak sporo tu ciekawych osobowości, spraw damsko-męskich, kilka ciekawych par, ale bez romantycznego zadęcia. W ogóle ta książka jest bez zadęcia, jest świetna, przygotujcie się, że przeczytacie całość "za jednym zasiadem"
PS. Ta osławiona w komentarzach lista bohaterów to dziewięć (słownie: dziewięć) pozycji, naprawdę da się ogarnąć i spamiętać.

natalijka | 2017-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2017

Po pierwsze tytuł i okładka ni jak mają się do treści książki.
Po drugie mogłabym ocenić tę książkę w dwóch częściach. A mianowicie pierwsza część okropna, nudna, zawiła, zbyt dużo osób i koligacji między nimi, co sprawiało wrażenie chaosu i mocno zachęcało do przełożenia książki na półkę "nie doczytane do końca". Za co ocena bardzo niska. No i druga połowa, gdzie rozwijają się watki kryminalny i miłosny. Ta część zasługuje na wyższą ocenę, zrobiło się ciekawie i intrygująco. Czyli sumując wyszło mi, że to dobra książka i warto przejść część pierwszą aby poznać zakończenie. Życzę wytrwałości:)

Nika | 2017-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2017

Książka z kryminałem ma niewiele wspólnego, choć zaczęła się ciekawie. Bardziej to obyczajówka lub romans, ale też nie najwyższych lotów. Słabo zarysowane postacie, dziwne przeskoki treści, mało płynne przejścia między wątkami. Wyjaśnienie zagadki też jakby "z kapelusza" wzięte. Nie zachwyciła mnie i nie sprawi, że sięgnę po inne powieści tej autorki.

magdalena | 2016-10-01
Przeczytana: 01 października 2016

Nie jest to książka, która szczególnie mnie wciągnęła. Momentami byłam nią znużona, momentami bardziej angażowałam się w akcję.
Główny bohater miał pecha, zginął w swoje urodziny. Zaproszonym gościom na przyjęcie pozostaje odnalezienie sprawcy. Książka jest nierówna, intryga wydaje się być momentami prowadzona na siłę,za dużo bohaterów, chwilami niedopracowana.Aczkolwiek jest potencjał w tej historii,tyle,że czegoś zabrakło.

Karolina | 2016-07-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 15 lipca 2016

Krótko i zwięźle. Czytało się przyjemnie to przede wszystkim. Z początku nie nazwałabym tego kryminałem, poza epizodem o morderstwie profesora Płonina. To raczej ta część książki, która w moim odczuciu przedstawia dziwne relacje i zachowanie w "wyższej sferze", wśród osób, które mają tytuły, pozycję i pieniądze oraz osiągnięcia. Przyznaję, że czytając te relacje między członkami rodziny naprawdę szokowały i to jak niektóre osoby były traktowane, mam tu na myśli Karinę Wińską, między innymi.
Druga część to już wartka akcja. Było kilka momentów, gdzie Autorka tak nas poprowadziła, że sądziliśmy, że wiemy kto jest sprawcą tych złych wydarzeń - nic bardziej mylnego. Sama końcówka naprawdę wiele wyjaśnia i przedstawia niektórych bohaterów w zupełnie innym świetle niż dotychczas sądziliśmy.
Podsumowując. Ten kryminał nie zaliczyłabym do tragicznych książek, ale i nie rewelacyjnych, jednak nie żałuję, że dorwałam się do niego. Jest pomiędzy. Myślę, że wart tego aby poświęcić mu dzień...

ElizaMaria | 2016-01-07
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Może być, aczkolwiek żebym ją mogła komuś polecić to raczej nie.
Intryga kryminalna nawet, nawet, ale ilość postaci i ich wzajemne koligacje nieco przesadzona.

Kamilla | 2015-10-29
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Muszę przyznać ,że nie byłam przekonana co do niej. Jednak okazało się, że warto było ...

Ciekawa z zaskakującym zakończeniem - co sobie cenie - nienawidzę gdy od pierwszych stron wiadomo jak się skończy, a tu zupełnie inaczej niż obstawiałam :)

Kachusek | 2015-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

Słabo..niby kryminał, a niepotrzebne wstawki o tym, kto jak był ubrany.. niby zagadka do rozwiązania, a jakoś tak bez zaciekawienia. A już zakończenie tej całej historii i wyjaśnianie co, kto, komu i dlaczego wynudziło mnie niezmiernie. Zresztą do samego końca nie mogłam się połapać w bohaterach tego dramatu, za dużo postaci, nazwisk i podanych koligacji rodzinnych. Ogólnie kiepsko.