Wiśniowy jogurt

Replika
2012-04-10
2012-04-10
978-83-7674-170-3

Początek intrygujący, jednak potem jakoś nie mogłam się do książki przekonać - dużo wątków damsko-męskich, dziwne relacje między członkami rodziny, nieudolne manipulacje i zakończenie znikąd. Nie porwała mnie ta pozycja.

Lekki,jak dla mnie. Zakończenie faktycznie zaskakujące.
Do poczytania w deszczowe popołudnie ;)

Lekki,jak dla mnie. Zakończenie faktycznie zaskakujące.
Do poczytania w deszczowe popołudnie ;)

Dla mnie może być. A i końcowka zaskakuje.

Dla mnie może być. A i końcowka zaskakuje.

Bardzo fajny kryminał. Słynny socjolog prof. Płonin ginie w przeddzień swoich urodzin. Ktoś podłożył bombę w jego samochodzie. Wszyscy podejrzani są na miejscu, ponieważ szykują się na wielkie święto, jakim są urodziny profesora. Pozornie nikt nie wie, dlaczego ktoś chciałby zabić naukowca, wzorową głowę rodziny i wspaniałego obywatela. Oczywiście okazuje się, że każdy ma motyw. Śledztwo prowadzi bardzo wysoki i przystojny detektyw amator, który lubi pomagać policji.
Bardzo dobrze napisane. Trochę przypomina atmosferę kryminałów Joe Alexa. Są wątki romansowe też nieźle poprowadzone. Przyjemnie spędzony czas.

Szału nie było, rozczarowała mnie ta książka, słaba.

Szału nie było, rozczarowała mnie ta książka, słaba.

Od początku jakoś się nie mogłam przekonać do tej książki. Za dużo bohaterów jakoś. Do tego liczne literówki, które mnie akurat raziły w oczy. Końcówka zaskakująca, przez co książka u mnie zapunktowała. W sumie nie jest taka zła :)

Myślałam, że to kryminał. Pomyliłam się. Bardzo. Gdybym chociaż przeczytała połowę pierwszej strony to raczej nie zabrałabym się za tą książkę. Zbyt wielu bohaterów - można się pogubić zwłaszcza na początku, zbyt wiele wątków damsko-męskich, za dużo opisów, które niczego nie wnoszą.

Podobała mi się :) Może dlatego, że są wakacje i tak jakoś pasowała ogrodami, słońcem, opalonymi ludźmi, herbatkami na tarasie. Czyta się bardzo przyjemnie, akcja toczy się wartko, a końcówka zaskakuje. Niewątpliwie głównym punktem jest morderstwo (właściwie potencjalny zamach),jednak sporo tu ciekawych osobowości, spraw damsko-męskich, kilka ciekawych par, ale bez romantycznego zadęcia. W ogóle ta książka jest bez zadęcia, jest świetna, przygotujcie się, że przeczytacie całość "za jednym zasiadem"
PS. Ta osławiona w komentarzach lista bohaterów to dziewięć (słownie: dziewięć) pozycji, naprawdę da się ogarnąć i spamiętać.

Po pierwsze tytuł i okładka ni jak mają się do treści książki.
Po drugie mogłabym ocenić tę książkę w dwóch częściach. A mianowicie pierwsza część okropna, nudna, zawiła, zbyt dużo osób i koligacji między nimi, co sprawiało wrażenie chaosu i mocno zachęcało do przełożenia książki na półkę "nie doczytane do końca". Za co ocena bardzo niska. No i druga połowa, gdzie rozwijają się watki kryminalny i miłosny. Ta część zasługuje na wyższą ocenę, zrobiło się ciekawie i intrygująco. Czyli sumując wyszło mi, że to dobra książka i warto przejść część pierwszą aby poznać zakończenie. Życzę wytrwałości:)

Po pierwsze tytuł i okładka ni jak mają się do treści książki.

Książka z kryminałem ma niewiele wspólnego, choć zaczęła się ciekawie. Bardziej to obyczajówka lub romans, ale też nie najwyższych lotów. Słabo zarysowane postacie, dziwne przeskoki treści, mało płynne przejścia między wątkami. Wyjaśnienie zagadki też jakby "z kapelusza" wzięte. Nie zachwyciła mnie i nie sprawi, że sięgnę po inne powieści tej autorki.

• Moi mali książęta :)
  • Storytel