Zabawna historia miłosna z magią w tle. Niezbyt atrakcyjna matematyczka Lenka Lipowska, pisująca do szuflady opowiadania, podkochuje się w przystojnym bracie swojej uczennicy, Oskarze Brzóskim, obiecującym dziennikarzu. Zainspirowana przez zwariowaną ciotkę, wróżkę, namawia Oskara na wspólne przeprowadzenie rytuału magicznego. Podczas pełni księżyca każde z nich ma zapalić świecę z przyczepioną do niej kartką ze swoim największym marzeniem. Lenka chce zdobyć serce Oskara i wydać książkę, a Oskar – zrobić karierę w telewizji. Marzenia mają się spełnić podczas najbliższej pełni. Niestety, ktoś przestawia świece. Los zaczyna piętrzyć trudności na drodze bohaterów. Całe szczęście, że nad wszystkim czuwają czarownice…

książek: 1991
kryptonite | 2012-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2012

Bardzo wciągająca historia, ciekawi bohaterowie, bardzo dobre opisy - przy 'Aby do pełni' nie da się nudzić:-) Autorka jakby bawiła się, pisząc tę książkę. Styl jest niesamowicie lekki, aż chce się dalej czytać. Okładka dla mnie jest troszkę zbyt tkliwa, przypomina mi harlequin, jednak warto ją przeczytać - nie dość, że ciągle jesteśmy czymś zaskakiwani, to niekiedy można się pośmiać (brawa dla Lenki!).

Liza | 2011-01-09
Przeczytana: październik 2010

śmieszna, dla relaksu :)

Becia | 2011-02-24

Książka świetna. Przede wszystkim zabawna, o kobietach, takich, jak my wszystkie. Książka magiczna dosłownie i w przenośni, polecana przeze mnie wszystkim chcącym na moment oderwać się od rzeczywistości

moniss | 2015-09-23
Przeczytana: 23 września 2015

W końcu udało mi się skończyć tę powieść.
Jest ona podzielona na trzy części. Część pierwsza nawet mnie bawiła (chociaż się nie śmiałam), druga była już mniej ciekawa, a trzecia to kompletna porażka.
Autorka opisuje swoich bohaterów z dystansem i przymróżeniem oka i chwała jej za to. Czerpie też z komedii romantycznych oraz oper mydlanych (zwłaszcza scena pogodzenia się Oskara z matką) i to byłoby w porządku, to by mnie przez chwilę nawet bawiło (i bawiło), ale nie przez ponad 400 stron.
Jednak najgorsze w tej powieści są bardzo marnej jakości opowiadania pisane przez Lenkę (główną bohaterkę), a które na nieszczęście czytelnika pojawiają się w książce. Jeśli bardzo chcecie to możecie przeczytać pierwsze z nich, bo w pewien sposób wiąże się z fabułą, ale resztę spokojnie można sobie darować nic nie tracąc.
Autorka (zwłaszcza w części trzeciej) dość szybko przeskakuje od jednego bohatera do drugiego (a uzbierało się ich sporo), lecz pomimo tego zabiegu historia się starsznie dłuży...

Nefra-Nafteta | 2016-12-02
Na półkach: 2016, Przeczytane, Kundelek
Przeczytana: grudzień 2016

Bardzo przyjmena książka. Jedyne, co mnie denerwowało, to pełne wersje opowiadań głównej bohaterki. To powinno się znaleźć na końcu jako aneks, a nie w środku. Ale spokojnie można ominąć podczas czytania :) nic się nie straci.

mirabelka | 2013-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Ciekawie napisane.
Szybko się czyta.
Książka magiczna powodująca, że zupełnie inaczej chce się spoglądać na codzienność świata.
Polecam tym, którzy chcą odkrywać magię dnia codziennego.

ewelcia staniszewska | 2013-06-09

dawno temu to czytalam ale fajna ksiazka

Ina1973 | 2012-05-21
Na półkach: Rozczarowanie, Przeczytane
Przeczytana: 18 maja 2012

Jeśli lubicie marnować czas na czytanie o bzdurnych czarach,rytuałach i aniołach Asyrielach to czytajcie.Pozostałym-stanowczo odradzam.W całej książece śmieszne są może ze 3-4 zdania,a to za stanowczo za mało...

torebka | 2013-04-29
Przeczytana: lipiec 2012

Książka zabawna o kobietach takich jak my wszystkie. Książka magiczna w przenosni i dosłownie

G-abiks | 2016-02-11

Jeśli ktoś chce się rozerwać przy romansidle nie licząc na jakąś trzymającą w napięciu akcje, to polecam. Jednak mnie osobiście książka nie pochłonęła, ani nie zaintrygowała niczym.