Ada strażniczka skarbu

Wydawnictwo: Literatura
9788376720777
Ada, strażniczka, skarb
dona

Stare zamki mają swoje sekrety. I nie chodzi o białe damy czy bezgłowych rycerzy! Tylko o naprawdę przerażające i niewyjaśnione historie. Tak było z zamczyskiem, koło którego mieszkała Ada. O tym, że jest niebezpieczny, najpierw dotkliwie przekonali się jej rodzice. Kiedy sama zabrała się za tę tajemnicę, odkryła mozaikę niezałatwionych spraw i zaskakujących faktów.

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/

Ukochana powieść z dzieciństwa!
Przeczytana: dawno, dawno temu...

Ariadna1288 | 2014-04-29
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Wybrałam ją ze względu na to, że bohaterka jest moją prawie imienniczką. Prawie, bo Adrianna a Ada to duża różnica ;). Miałam przeczucie, że to książka już nie na moim poziomie. Okazało się, że nie jest taka zła, właściwie to całkiem mi się spodobała! Gdybym była młodsza, to może Ada była by moim wzorem. Pewnie uznałabym tą książkę za lepszą niż teraz, ale cóż...

KiteKat222 | 2014-03-02

Kocham. Po prostu kocham. Kiedyś ta książka była dla mnie ideałem i to, między inymi, dzięki niej polubiłam odkrywanie całej reszty. Odjęłam jedną gwiazdkę za to, że... jest taka krótka ;-) Muszę do niej koniecznie wrócić. Szkoda, że pani Grażyna nie uczy mnie historii. Serdecznie pozdrawiam ją i wszystkich czytelników!

janka_agh | 2011-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2011

Książkę czytałam z synem. Historia o Adzie, której rodzice zgubili się w lochach pobliskiego zamku. Dobrze napisana, intrygująca, zabawna i wciągająca. Polecam

Mary14 | 2012-12-27
Przeczytana: 11 marca 2011

Bardzo fajna książka. Ada staje się stróżem skarbu. Przeżywa wiele przygód w zamku, znajdującego się niopodal jej domu.

_Poetka_ | 2013-10-06
Przeczytana: 04 marca 2011

To jedna z licznych książek, znajdująca się na półce moich ulubionych opowieści z wczesnego dzieciństwa.

Marlena | 2013-10-18

Bardzo ciekawa książka.

| 2011-01-31
Przeczytana: 2011 rok

Książka nie należy do rewelacyjnych, może dla kogoś, kto ma za sobą mniej książek, lub chce się odstresować. Akcja trzyma w napięciu, fabuła ciekawa, może dziewczyna mogłaby być dwa- trzy lata starsza, wtedy wątek z niby zakochaniem jej koleżanki w Antonie byłby bardziej realny.

Dorota | 2012-04-09
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: kwiecień 2012

Książka, która powinna się podobać uczniom starszych klas szkoły podstawowej. Wartka akcja i zagadki, które trzeba rozwiązać,sprawiają, że powieść czyta się szybko i z zainteresowaniem.

Ada | 2013-01-14

Odłożyłyśmy z M. Przyjdzie jeszcze czas na tajemnicze opowieści.
Pewnego dnia wrócimy :)