Szkoła strachu

Tłumaczenie: Rafał Lisowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Szkoła strachu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W.A.B.
School of Fear
978-83-7414-799-6
szkoła, strach, fobia
Pistacia

Czy ktoś wie, co to jest arachibutryfobia? To lęk przed masłem orzechowym przyklejającym się do podniebienia. Bohaterowie Szkoły Strachu udowadniają, że bać się można się prawie wszystkiego. Ale też, że można z tym walczyć! Madeleine czuje strach przed owadami, przede wszystkim pająkami; Lulu ma klaustrofobię; Garrisona paraliżuje lęk przed dużymi zbiornikami wodnymi; a Theo jak na nastolatka zbyt często myśli o śmierci. Żeby pomóc w przezwyciężeniu tych fobii, rodzice wysyłają ich na wakacje do Szkoły Strachu, prowadzonej przez tajemniczą panią Wellington. Dzieci ogarnia przerażenie na myśl, że w tej dziwnej szkole będą musiały spędzić dwa miesiące - w dodatku jako jedyni jej uczniowie. A wystraszą się jeszcze bardziej, gdy dowiedzą się, co naprawdę je czeka... Szkoła Strachu to książka dla dzieci, które przekonały się, co to strach i lęk, i tych, które nie chcą się już więcej bać.

[opis wydawcy]

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2010

źródło okładki: http://wab.com.pl/?ECProduct=993

Adopedia | 2015-12-19
Przeczytana: 12 maja 2014

Książka opisuje losy czwórki dzieci-Maddie, która boi się wszystkich pajęczaków, owadów itd., Garrisona, który mdleje na widok morza- dużych zbiorników wody, Lulu, która nosi kajdanki byleby nie wejść do jakiegoś ciasnego pomieszczenia np. windy, Thee, który co kilka minut pisze do wszystkich SMS-y itd. o treśći "Żyjesz jeszcze?". Książka całkiem fajna i sympatyczna. Ma śmieszną akcję np. ironiczne komentarze młodych bohaterów i w ogóle. Szczerze polecam tą książkę dla osób +10 lat.

Gustawsonek | 2013-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To Najciekawsza książka jaką czytałam. bardzo posmutniałam jak przeczytałam rozdział jak ich nauczycielka umiera. Lecz jeszcze bardziej się zdziwiłam jak okazało się że jednak żyje i ich tylko wkręca. Moim zdaniem, pani Welyngton zrobiła ciekawy sposób na pokonywanie fobii. lecz niestety długo trwa. bardzo chciałabym przeczytać także "Szkoła strachu jeszcze nie koniec lekcji" Uczeń którego najbardziej polubiłam to z całą pewnością Lulu. przynajmniej ona ma normalną fobie. chociaż fobia Madelline też nie jest taka głupia. ale jak np. można bać się wody, albo śmierci? i to tak panicznie? Jeżeli ktoś jeszcze nie poznał Lulu, Madi, Graisona i Theo radzę mu poznać bo "szkoła strachu to prze ciekawa książka.

W zasadzie nie oceniam książek dla dzieci/młodzieży, ponieważ nie ja jestem ich adresatem, ale muszę przyznać że tą książeczkę przeczytałam z dużą przyjemnością. Książkę pomimo ponad 300 stron czytało się bardzo szybko, w dodatku posiada ciekawą szatę graficzną. Polecam dla troszkę starszych dzieci, powiedzmy +11.

viki | 2013-07-21
Przeczytana: 18 lipca 2013

Kupiłam tę książkę pewnej nastolatce na Dzień Dziecka. Ale, że Ona jakoś nie bardzo rwała się do jej przeczytania, to ja to zrobiłam.
Muszę Wam powiedzieć, że nie jest zła. Fajnie się rozkręca, jest wesoła, zwariowana i niezwykła.
Czwórka głównych bohaterów to: Theo, Madeleine, Lulu i Garrison. Każde z nich trafiło do tej DZIWNEJ szkoły, bo ich bliscy nie mogą znieść już życia z nimi. Dlaczego? Bo te dzieciaki mają jakieś fobie. Jedno boi się pająków i owadów, inne śmierci, a jeszcze inne wody czy ciasnych pomieszczeń. W szkole mają nauczyć się jak radzić sobie z tym strachem, a może nawet i zlikwidować go.
Po kilku dniach w szkole dochodzi do tragedii - w jednej z sal zostają dyrektorkę martwą i dalsza nauka staje pod wielkim znakiem zapytania. Jest jednak sposób, żeby uchronić szkołę i jej spadkobiercę przed zniknięciem i zrujnowaniem. Czy dzieciom uda się tego dokonać? Zapewne domyślacie się, że tak. Czytając do końca, dowiecie się w jaki sposób zmierzyły się ze swoim...

marti98 | 2013-10-12

Książka dobra dla dzieci i młodzieży. Nie było w niej zbyt dużo akcji ale i tak przyjemne czytało mi się tą opowiastkę.

Ewelina | 2014-11-22
Przeczytana: 22 września 2014

Każdy się czegoś boi. Dzieci także. Czasem ten strach jest jest tak ogromny, że nie możemy sobie z tym samodzielnie poradzić. Moi synowie bardzo bali się ślimaków. Wiele razy musieliśmy zmieniać trasę spacerów, bo w pobliżu ścieżki czaił się groźny ślimak. I nie pomagało przenoszenie go gdzieś dalej, pokazywanie, że to tak naprawdę niegroźne zwierzątko czy mówienie wierszyków. Teraz nie reagują już paniczną ucieczką, tylko są na etapie odwracania wzroku i szybkiego przechodzenia obok tych przerażających potworów.

Ciekawą książką na temat dziecięcych lęków jest „Szkoła strachu” Gitty Daneshvari.
Czwórka dzieci zostaje zapisana do tajemniczej, wakacyjnej szkoły, prowadzonej przez panią Wellington. Każde z nich boryka się z poważnym problemem. Madeleine boi się owadów, Garrison-wody, Theo zbyt często myśli o śmierci, a Lulu ma klaustrofobię. Ważnym „bohaterem” jest buldog Makaron.

Jest w tej książce sporo humoru, dość przewidywalna akcja, ciekawe postaci- i jest to najgrubsza...

mania_00 | 2013-08-20

Książka mega fajna. Może jestem na nią za stara, ale co tam. Lubie książki które czyta się na luzie ;)

ksziążkara | 2013-11-10

sadze ze to lekka i przyjemna ksiazka

Dokusha | 2013-01-22
Przeczytana: 2011 rok

Kupiłam tę lekturę jako powieść na nudne wieczory. Sprawdziła się. Jest humor, dziwne akcenty. Niestety, książka dość przewidywalna. Jest druga część, ale jakoś na razie nie ciągnie mnie do niej. Dobra książka, ale nie radzę nastawiać się na jakieś wielkie doświadczenia. Taka ot książka na nudne dni. Plusem jest też to, że błyskawicznie się czyta. 6/10 gwiazdek, ale szczerze mówiąc, oczekiwałam czegoś więcej.

Laruu | 2012-11-27

Świetna powieść. Szkoda, że nie ma takiej szkoły naprawdę ;)
Polecam ze względu na fabułę, pomysł, zabawne dialogi i ironiczne komentarze, bohaterów.