Moja Prawie Siostra

Tłumaczenie: Iwona Libucha
Wydawnictwo: Akapit Press
Half a sister
_natka_

Hanna nieoczekiwanie dowiaduje się, że we Francji mieszka jej przyrodnia siostra. Jest zachwycona i trochę zdenerwowana, bo dziewczyna ma wkrótce zamieszkać w jej domu w Anglii. Hanna zawsze chciała mieć siostrę: marzyła o wspólnych sekretach, o wymienianiu się ciuchami i wyprawach do sklepów. Wydaje się, że po przyjeździe ładnej i pewnej siebie Ellie spełnią się wszystkie jej oczekiwania. Ale Hanna zaczyna powoli dostrzegać ciemne strony charakteru swojej (prawie) siostry. Jej świat o mało nie wali się w gruzy.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

GwEnDoLyN | 2012-06-16
Przeczytana: 17 czerwca 2012

Bardzo ciekawa książka dla nastolatek.

Nastoletnia Hanna dowiaduje się, że we Francji mieszka jej starsza, przyrodnia siostra Ellie. Nastolatka jest tak przejęta odjazdową i wyluzowaną siostrą, że nie zauważa jak zaczyna nią manipulować. Jak potoczą się losy Hanny? Czy znajdzie siłę, by przeciwstawić się siostrze? Dowiecie się czytając tę książkę.

ZaczytanaOptymistka | 2014-04-27

Wspaniała książka! Bardzo ciekawa i rozwinięta fabuła.Lektura wzbudza wiele emocji podczas czytania.Ciekawie opisane problemy nastolatki,która odkrywa,że jej przyszywana siostra nie jest taka idealna.Świetna książka na jeden dzień.Mam ochotę przeczytać ją jeszcze raz!

Śmietanka | 2016-06-03

Brak mi słów żeby opisać tą książkę.
Dostałam ją jak miałam 11 lat. Wtedy książka wydała mi się bardzo niezwykła i była moją ulubioną. Teraz, kiedy po latach przeczytałam ją na nowo zauważyłam, że język jest typowy dla młodzieży w tym wieku i nie dociera do mnie już tak, jak kiedyś, stąd te 7 gwiazdek. Mimo wszystko fabuła wciąż mnie wciąga, a uczucia bohaterki są napisane w taki sposób, że czuję to samo co ona.
Książka opowiada nie tylko o więzach rodzinnych, ale i o wybaczeniu i przyjaźni.
Zdecydowanie jedna z moich ulubionych z dzieciństwa.

Elena | 2014-03-16
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Fantastyczna ;***

| 2013-03-24
Przeczytana: 17 listopada 2012

Na szczęście Kelly McKain nie stworzyła głównej bohaterki na kształt Lucy - postaci z wcześniejszych powieści autorki. Cóż, przyjemna.

Veronica | 2014-03-16

Bardzo fajna, szybko się czyta.

Martyna Kozieł | 2015-09-13

CUDOWNA książka dla młodzież, polecam serdecznie <3 Ogólnie kocham tą autorkę <3

Wiktoria | 2014-04-25

Chyba jedna z najlepszych dziecięcych książek jakie czytałam.

weronika | 2012-01-18
Przeczytana: 09 stycznia 2012