Leksykon pomyłek Nowego Testamentu

Wydawnictwo: Amber
Lexikon der Irrtümer des Neuen Testaments
Nowy Testament, religia
Adura

Judasz nie był zdrajcą. Józef nie był cieślą. Jezus nie odbył podróży do Galilei. W Nowym Testamencie nie ma słowa o Trzech Królach. Te odważne stwierdzenia przeczą powszechnej wiedzy o fundamentach Pisma Świętego. Nie tylko oceniając osobę Judasza Iskarioty, którego imię od stuleci jest synonimem niewierności i kłamstwa, od dwóch tysięcy lat popełniamy poważny błąd. Nowy Testament zawiera...

Te odważne stwierdzenia przeczą powszechnej wiedzy o fundamentach Pisma Świętego. Nie tylko oceniając osobę Judasza Iskarioty, którego imię od stuleci jest synonimem niewierności i kłamstwa, od dwóch tysięcy lat popełniamy poważny błąd. Nowy Testament zawiera wiele sprzecznych informacji na temat życia, działalności i wypowiedzi Jezusa.
Walter-Jörg Langbein, teolog, autor Leksykonu biblijnych pomyłek, na podstawie starannej analizy tekstu Biblii ujawnia nowotestamentowe pomyłki: nieścisłości, sprzeczne wersje wydarzeń, a nawet ewidentne fałszerstwa. Ewangelie mówią o rzeczach boskich, są jednak dziełem ludzi: autorów, tłumaczy i interpretatorów, którzy niejednokrotnie popełniali błędy, nie umieli, a czasem nie chcieli przedstawić wydarzeń zgodnie z ich rzeczywistym przebiegiem.

Czy Jezus został ochrzczony? Jeśli tak, to przez kogo? Gdzie miało miejsce kazanie na Górze? Czy Jezus pragnął służyć, czy też być obsługiwanym? Czy chciał sprawować sądy? Czy miał zamiar zburzyć Świątynię? W jaki sposób naprawdę Jezus i jego uczniowie świętowali Ostatnią Wieczerzę? Kiedy naprawę umarł Jezus?

Prawda znajduje się w Nowym Testamencie. Trzeba ją tylko uwolnić od jakże powszechnych przekłamań. Dopiero wówczas przekonamy się, co naprawdę mówi Biblia.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2006

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Ta książka ukazuje jak można manipulować tekstami pism religijnych (w tym wypadku Nowego Testamentu) np. tłumacząc je nie w oparciu o sens wypowiedzi a o literalne brzmienie lub własną interpretację.

Pokazuje też korzenie antysemityzmu i w jaki sposób tłumacze na języki narodowe (np. niemiecki) dokonywali reinterpretacji słów Jezusa w celu uzyskania odpowiednio negatywnego brzmienia jego opinii o Izraelitach.

Publikacja ta nie jest jednak skierowana ostrzem swojej krytyki w religię, a raczej w ludzi, którzy dopuścili się nadużyć lub popełnili błędy owocujące trwającymi przez wieki następstwami.

Uwaga: warto weryfikować co ciekawsze dla czytelnika fragmenty z innymi opracowaniami i materiałami źródłowymi.

.:exile:.

chyzwar | 2016-07-22