Tajemne zapiski magów Hitlera

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Zagadek Wszechświata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo 4&F
Hitler et la sorcellerie
Hitler, mag, okultyzm
kasiaman55

Psychika Hitlera nadal stanowi dla nas zagadkę. Proces norymberski nie ujawnił żadnej ukrytej w niej tajemnicy. Najbardziej powierzchowna obserwacja wskazuje człowieka o niepewnym pochodzeniu, niskiej kulturze, niewielkich możliwościach intelektualnych, topornej, wręcz nieciekawej fizjonomii, a te cechy jakże kontrastują z bohaterem wielkiej awantury światowej, który najpierw zwyciężone Niemcy doprowadził do szczytu wielkości, potem rzucił je w przepaść, burząc ład w Europie w i imię własnych mitów spowodował śmierć ponad sześciu milionów ludzi. Mamy więc prawo zadać sobie pytaniem jakimi to siłami nadnaturalnymi dysponował, skoro osiągnął takie rezultaty.

Poświadczone dowody oraz tajne dokumenty, które jednak stopniowo, choć z trudem, docierają do wiadomości pyblicznej, ukazują ten aspekt działalności Hitlera w dość niezwykłym świetle.

źródło opisu: 4&F, 1992

MEGDA | 2014-01-08
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Jeśli interesuje Cię postać Hitlera, możesz po nią sięgnąć. Daty nie przytłaczają. Ciekawe fakty, niektóre zaskakujące. Ale wszystko co w niej zawarte, jest tłumaczone magią, czarną magią. To trochę przesada, lecz sam tytuł na to wskazuje. Magia i Hitler. Ale łatwiej będzie Ci czytać, jeśli już coś o magii będziesz wiedzieć. (ja nie wiedziałam)

miki1206 | 2016-08-25
Przeczytana: 20 stycznia 2015

Ciekawa interptetacja nt.okultyzmu i czarnej magii wsrod A.Hitlera oraz jego podwladnych

| 2013-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2013

Treść tej książki jest przedstawiona wyłącznie z perspektywy diabolicznych wpływów, jakim uległ Hitler oraz generałowie III Rzeszy. Skutkuje to tym, że miejscami Autor przypisuje działanie paranormalne wszystkim zdarzeniom, nawet tym w pełni wytłumaczalnym. Jest to oczywiście kwestia sporna, jednakże książka jest warta lektury - każda strona zawiera fakty, o których prawdopodobnie w placówkach edukacji nigdy nie usłyszymy.
Przed rozpoczęciem czytania należy choć w części zorientować się w kwestii magii i czarodziejów, gdyż Autor posługuje się dosyć fachowym językiem, niezrozumiałym w pełni dla laika.

Chassefierre | 2012-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2012

Pamiętacie ,,Strefę 11''? Książka utrzymana właśnie w tym pretensjonalnym, pretendującym do miana straszliwego i wstrząsającego, tonie.
Niemniej jednak - fragmentami ciekawa.

Rogos | 2016-02-22
Sylwia | 2015-02-04