Zgłosuj na książki roku 2017

Leksykon biblijnych pomyłek

Tłumaczenie: Hanna Zbucz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Księgi tajemnic". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Lexikon der biblischen Irrtümer
9788324119295
popularnonaukowa
Maynard

Autor tropi nieścisłości i sprzeczności Starego i Nowego Testamentu, wskazując źródło biblijnych pomyłek: teksty Pisma świętego zostały napisane, przetłumaczone i zinterpretowane przez ludzi - a ludzie się mylą.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2004

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

ShayenSky | 2014-07-03

Dla osób interesujących się Biblią jest to na pewno ciekawa pozycja. Nie jest to książka typu "Przestań wierzyć, bo cała twoja wiara jest kłamstwem", tylko raczej czymś co pozwoli Ci zrozumieć Biblię, wytłumaczy nieścisłości, czasem jak kościół pozmieniał wiarę na przestrzeni lat, jak myśleli ludzie za czasów Jezusa, jak wiele do Biblii dodali później, a czasami rzeczywiście obali i zakwestionuje dzisiaj przyjęte dogmaty wiary. Bo Pismo Święte jednak pisali i przepisywali ludzie, mylili się przy tłumaczeniach lub chcieli zrobić tam coś więcej niż ustawa przewidywała.
Jak dla mnie - osoby zainteresowanej Biblią jako mitologią - była to nadzwyczaj ciekawa i przydatna pozycja.

Agata76 | 2017-11-04
Przeczytana: 2004 rok