Biologia śmierci

źródło okładki: http://www.conrada11.pl

Kinia | 2016-02-02
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 02 lutego 2016

Tytuł, zupełnie nieadekwatny do zawartości.. zbiór ciekawostek..niektórych w tej chwili przestarzałych i często błędnych

Książka tyleż fascynująca co... głupia. Pierwsza połowa zasługuje na co najmniej 7 gwiazdek. Autor krok po kroku od strony medycznej i biologicznej opisuje, co dzieje się z różnymi fragmentami ciała, tkanek i komórek po śmierci uświadamiając czytelnikowi arbitralność tego co my traktujemy za koniec. Niestety, w drugiej cześć autor wchodzi w jakieś metafizyczne i transcendentalne rozważania, co zaczyna przypominać bełkoty różnych wydawnictw z gatunku New Age. Szkoda, bo mogła by być to dobra pozycja popularnonaukowa.