Zwierzęta zodiaku w kulturze Japonii

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kultura Japonii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Hanami
978-83-60740-01-9
japonia, hanami, zodiak, kultura
filozofia i etyka
Moonlight

W filmach i książkach o tematyce orientalnej często można spotkać się z nietypowymi określeniami „godzina psa”, „urodzony pod znakiem świni” czy „rok konia”. Wszystkie te pojęcia związane są z zodiakiem chińskim. Jest on ważnym elementem nie tylko kultury Kraju Środka, ale również Japonii. W książce zaprezentowano głównych bohaterów zodiaku widzianych oczami mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni.

Publikacja przeniesie czytelnika w świat pełen mitycznych stworzeń, duchów, potworów i przybliży wyobrażenia oraz przesądy związane z poszczególnymi znakami. Podobnie jak w poprzedniej książce autorki (Tradycje kulinarne Japonii) nie zabraknie również odniesień do religii, sztuki czy nawet pop kultury japońskiej.
[nota wydawcy]

DashFaster | 2017-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Książka właściwie o niczym, zawiodłem się na tej książce, bo liczyłem na rewelację, a dostałem opowieści i legendy o chińskich znakach zodiaku, niestety nie polecam bo już sam styl w którym książka została napisana jest dość niewygodna, innymi słowy trudna :(

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-26

Z gatunku - ładnie wydana książka o niczym. Chyba, że kogoś interesuje chiński horoskop i związane z nim legendy oraz przesądy.

Constabla | 2016-04-21
Przeczytana: 16 czerwca 2016