Zwierzęta zodiaku w kulturze Japonii

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kultura Japonii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Hanami
978-83-60740-01-9
japonia, hanami, zodiak, kultura
filozofia i etyka
Moonlight

W filmach i książkach o tematyce orientalnej często można spotkać się z nietypowymi określeniami „godzina psa”, „urodzony pod znakiem świni” czy „rok konia”. Wszystkie te pojęcia związane są z zodiakiem chińskim. Jest on ważnym elementem nie tylko kultury Kraju Środka, ale również Japonii. W książce zaprezentowano głównych bohaterów zodiaku widzianych oczami mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni.

Publikacja przeniesie czytelnika w świat pełen mitycznych stworzeń, duchów, potworów i przybliży wyobrażenia oraz przesądy związane z poszczególnymi znakami. Podobnie jak w poprzedniej książce autorki (Tradycje kulinarne Japonii) nie zabraknie również odniesień do religii, sztuki czy nawet pop kultury japońskiej.
[nota wydawcy]

Narmo | 2017-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2017

Czytając tę książkę miałam wrażenie, że czytam pracę dyplomową, która w dodatku jest napisana bez pomysłu. Brakuje mi tu podziału na podrozdziały, ujednolicenia zapisywania nazw własnych (jedna nazwa raz potrafi być z małej, raz z wielkiej litery, a kolejnym razem kursywą). Są tu tabelki, które występują chyba tylko w ramach ciekawostki, zdjęcia są dla samych zdjęć, bo nie ma do nich odniesienia w tekście. Ni z tego, ni z owego dostajemy też opowieści o kocie, który w zodiaku nie występuje, ale żadnego komentarza dlaczego go tu umieszczono nie ma. Z tych powodów książkę czyta się źle, w głowie nie pozostaje praktycznie nic.

Ot, suchy tekst, bez próby nawet nawiązania z czytelnikiem więzi, bez pomysłu, robiony od jakiegoś dziwnego schematu. Dobry na pracę licencjacką, ale kompletnie nie na książkę dla szerszej publiczności.

DashFaster | 2017-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Książka właściwie o niczym, zawiodłem się na tej książce, bo liczyłem na rewelację, a dostałem opowieści i legendy o chińskich znakach zodiaku, niestety nie polecam bo już sam styl w którym książka została napisana jest dość niewygodna, innymi słowy trudna :(

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-26

Z gatunku - ładnie wydana książka o niczym. Chyba, że kogoś interesuje chiński horoskop i związane z nim legendy oraz przesądy.

Chouko | 2017-07-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017