Opowiadania wybrane

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
opowiadania, COnrad
klasyka

Zbiór zawiera następujące opowiadania: Młodość; Jądro ciemności; Amy Foster; Falk; Pojedynek; Tajemny wspólnik; Książę Roman. Wyboru dokonał Zdzisław Najder.

Kuba | 2013-05-05
Przeczytana: 05 maja 2013

Mało kto opowiada tak jak Conrad, w sposób wymagający totalnego skupienia ale i urzekająco piękny, subtelny a zarazem wzbudzający wielkie emocje. Autor znany jest głównie z opisów życia na morzu, ale w tym zbiorze najlepsze jak dla mnie są opowiadania, w których pisarz zabiera nas na ląd: "Pojedynek" i "Książę Roman". Polecam szczególnie to drugie, akcja dzieję się na polskich ziemiach, a żyjący na obczyźnie Conrad w tych dwudziestu paru stronach dotknął (moim zdaniem)istoty patriotyzmu w sposób genialny, zresztą jak na geniusza przystało:).

Octopus | 2015-07-12
Clea | 2015-06-18