La Condition humaine
Chiny, nagroda, Goncourt
literatura faktu
Piotr

Inne wydania

"Dola człowiecza" André Malraux, francuskiego powieściopisarza i eseisty, ukazała się drukiem w 1933 r. i została wyróżniona najzaszczytniejszą nagrodą francuską Prix Goncourt. Utwór wywarł ogromny wpływ na kształtowanie się postaw moralnych i orientacji polityczno-ideologicznych europejskich środowisk intelektualnych w owym czasie. Powieść ukazuje dramatyczny konflikt między przywódcą nacjonalistycznego powstania chińskiego Czang Kai-szekiem a rewolucjonistami komunistycznymi.

źródło opisu: ossolineum.com.pl

źródło okładki: ossolineum.com.pl

andrew49 | 2015-11-15

Może i arcydzieło, ale nie zmogłem. Może dla bardziej ambitnych?

Wojciech | 2016-11-17
Emm | 2016-02-16
Na półkach: Pozostałe, Przeczytane
Przeczytana: luty 2016
Półki znanych ludzi

Chyba każdy czytelnik lubi podglądać innego czytelnika – odruchowo sprawdzamy tytuły książek, które czytają współpasażerowie w pociągu lub autobusie, ślizgamy się wzrokiem po półkach znajomych, których odwiedzamy.