Historia Polski do 2005 roku

Wydawnictwo: MADA
838962432X
historyczna

Książka przeznaczona dla młodzieży szkół średnich, maturzystów, osób ubiegających się o przyjęcie na wyższe uczelnie oraz zdających jakiekolwiek egzaminy z historii, a także wszystkich miłośników dziejów ojczystych, pragnących mieć w swojej bibliotece kompendium wiedzy z historii Polski. Autor przedstawia pełny zakres historii naszego kraju, poczynając od monarchii piastowskiej poprzez Jagiellonów, królów elekcyjnych, rozbiory i dzieje najnowsze, aż do rządów Leszka Millera i Marka Belki. Zagadnienia szczególnie wyeksponowane to: okres międzywojenny, II wojna światowa, czasy PRL-u oraz III Rzeczpospolita.

marta_456 | 2014-02-15
adamson | 2012-11-23