Czerwona strefa

Wydawnictwo: Elipsa
Rødsonen
kryminał, tajemnica, Drum
piotrex

"Triumfalne i pełne nostalgii pożegnanie z Fredriciem Drum" - Kurt Hanssen, "Dagbladet". Pozbawione głowy zwłoki reprezentanta norweskiego Funduszu na rzecz Ochrony Lasów Deszczowych zostają odnalezione w Tanjung na Nowej Gwinei. Wkrótce potem podobny los spotyka norweskiego śledczego, który zostaje wysłany na wyspę w celu wyjaśnienia sprawy. W konsekwencji zadanie to przypada Skarphedinowi...

Pozbawione głowy zwłoki reprezentanta norweskiego Funduszu na rzecz Ochrony Lasów Deszczowych zostają odnalezione w Tanjung na Nowej Gwinei. Wkrótce potem podobny los spotyka norweskiego śledczego, który zostaje wysłany na wyspę w celu wyjaśnienia sprawy. W konsekwencji zadanie to przypada Skarphedinowi Olsenowi.
W tej dziesiątej powieści o Fredricu Drum i Skarphedinie Olsenie koło się zamyka. Gert Nygardshaug stworzył imponującą serię kryminalną, którą w iście elegancki sposób kończy "Czerwoną strefą".
"Rozkosz połączona z nostalgią - tak czyta się ostatni kryminał Gerta Nygardshauga, którego bohaterami są Fredric Drum i Skarphedin Olsen, unikatowa para w norweskiej literaturze kryminalnej" - Jon H. Rydne, VG.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Kasia | 2016-04-01
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 01 kwietnia 2016

Ostatni tom serii.
Lasy deszczowe, złoty podział, ulubiona liczba wszechświata Fi.
Kolejne morderstwa, tym razem na dalekiej Nowej Gwinei, obrońcy lasów deszczowych i nielegalny ich wyrąb. Lokalny komendant policji i niecierpliwość norweskiego policjanta. No i totalnie zakręcone zakończenie.
Ogólnie rzecz biorąc - znaczna część Norwegów w książkach pana Gerta Godeng jest niecierpliwa i opryskliwa.
Szkoda, że seria się skończyła.

nojczas | 2018-02-17
Przeczytana: lipiec 2013

Oczywiście będzie subiektywnie :) Mam wielki sentyment do całej tej serii. Nie jest ona porywająca, pełna wartkiej akcji, zagadek kryminalnych na poziomie najlepszych powieści gatunku. Ale ma w sobie coś, co sprawiało, że z ogromną przyjemnością zasiadałem do lektury kolejnej części. Myślę, że warto było przetrwać wszystkie elementy serii aby na końcu dowiedzieć się, że... :) Spojlerów nie będzie. Po prostu warto sięgnąć po ostatnią część, by zobaczyć jak historia zatacza koło...

ejotek | 2012-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2012

Ciekawostki z tego tomu to fi występująca w muszli ślimaka i płatkach róży oraz złoty środek.
Super historia na koniec serii, choć szczerze mówiąc wcześniej się domyśliłam co to jest "Ty zielone migoczące - diabelstwo". Niesamowite jak pokręconą opowieść autor wymyślił, zakończenie jednak mnie nie usatysfakcjonowało... Do tego liczyłam na Posłowie... autor jednak nie rozjaśnił mi tego czego się nie domyśliłam...
Ale seria świetna!

psotka2112 | 2010-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2010

Każda z książek serii - dobra. Całość bardzo dobra. Świetny pomysł, sympatyczni bohaterowie (bohater?) i ciekawa akcja.

AnnaM | 2018-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2018