Matka Wszystkich Huraganów

Wydawnictwo: Elipsa
Alle orkaners mor
kryminał, tajemnica, Drum
piotrex

Fredric Drum jedzie na zasłużone wakacje do Meksyku. Sielankę przerywa mu jednak, nie tak zupełnie niespodziewanie, jego wuj, detektyw Skarphedin Olsen, który dzwoni z wiadomością, że jeden z przyjaciół Fredrica, archeolog, zaginął w Meksyku. Skarphedin kontaktuje go z lokalną policją, ten zaś przy okazji poszukiwania przyjaciela zostaje wciągnięty w zakrojone na szeroką skalę polowanie na masowego mordercę, walkę polityczną oraz badania nad starym językiem pisanym Majów.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Kasia | 2016-03-26
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 25 marca 2016

Przedostatnia część serii.
Seria morderstw na dalekim Jukatanie. Odniesienia do kultury, zwyczajów a nawet kalendarza Majów. Pokazanie siły natury i to nie tylko niszczącego wszystko huraganu. Również tych drzemiących w człowieku.
Książka utwierdziła mnie w przekonaniu o konieczności wpisania Meksyku do listy miejsc, które chcę odwiedzić (pewnie zamiast Egiptu).

ejotek | 2012-07-07
Przeczytana: 06 lipca 2012

Na początku książki autor wprowadza nas w klimat opisując dokładnie jak zbliża się i uderza huragan - straszny żywioł. Czytając miałam przyspieszony rytm serca. Spadające ciśnienie powietrza, zmieniający się kierunek i ludzie, którzy wiedzą co nadchodzi...
Oczywiście pojawia się też morderca, który zostawia bardzo pokrętne wskazówki, "chce" by go odnaleźć, ale tylko dzięki inspektorowi doktorowi Fredricowi Drum udaje się go zdemaskować. Udaje mu się również rozwikłać drugą sprawę i to bez obecności wuja. Jedna z lepszych części tej serii.

agabegie | 2016-11-12

6/10