Lilie z Jeruzalem

6 (14 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Liljer fra Jerusalem
kryminał, tajemnica, Drum
piotrex

W zaparkowanym na ulicy Oslo samochodzie wybucha bomba. Sprawa trafi a w ręce detektywa Skarphedina Olsena, który równolegle pracuje nad inną sprawą: z mieszkania na Starym Mieście zniknął starszy pan, na podłodze została kałuża krwi i kilka zeszytów z notatkami dotyczącymi alchemii. Olsen szuka pomocy u swojego siostrzeńca, Fredrica Drum...

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

ejotek | 2012-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2012

Oprócz historii z 14-letnim Ahradem to tak do 50 strony się nudziłam. Jak już się akcja rozkręciła to chwilami nie mogłam nadążyć za rozbieganymi oczami, byleby szybciej i szybciej, dalej i do końca... Średnia i tak wychodzi niezła :)
Całą książkę moje myśli i tak były z Ahradem, strasznie mi było pogodzić się z tym, że do niego strzelano... Cała historia dość niezwykła, Fredric i Sharpedin nieźle kombinowali, bardzo mi się to dochodzenie podobało. A wyniki nieoczekiwane, wszystkie moje pomysły okazały się być nietrafne.
Polecam!

Kasia | 2016-03-19
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 19 marca 2016

Kolejny tom z serii.
Na początek morderstwo, potem kolejne, wybuch i terroryści palestyńscy, żydzi, katolicy.
Trochę wina i oczywiście odniesienie do bardzo starych czasów - zarówno do wiedzy, jak i religii.
W bonusie przepis na kamień filozoficzny :)

Kaktus_xD | 2013-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Książki tego autora są niebywale odprężające.
Mają w sobie coś, co nie pozwala o nich zapomnieć.
Posiadają klimat przesycony tajemnicami z przeszłości.
To niesamowite połączenie kryminału i wina przyprawione szczyptą mistycyzmu smakuje wyśmienicie :P

felae | 2016-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2016