Trumna numer 5

Wydawnictwo: Elipsa
Kiste nummer fem
kryminał, tajemnica, Drum
piotrex

Przez pół roku, które upłynęło od czasu brutalnego zamordowania jego żony i córki, Skarphedin Olsen uważał siebie za swojego własnego dziadka, Fredrica Drum. Olsen fantazjował o tajemniczych znakach i figurach, wielkich statuach, które zmieniają swoje położenie, starożytnych językach oraz fantastycznych smacznych sosach. Teraz zostaje "uleczony". Kiedy w zachodniej części Oslo pojawiają się nagle pozbawione głowy zwłoki, okazuje się, że uzdrowiony detektyw będzie miał okazję wykorzystać wszystkie swoje umiejętności. Wkrótce bowiem na światło dzienne wypłynie kolejne ciało z odciętą głową. A także Fredric Drum...

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Aneta Wiola | 2016-08-15
Przeczytana: 2010 rok

Pierwsza powieść, jaką przeczytałam tego pisarza. Nie wiedziałam, że jest ich więcej, stąd zaczęłam od szóstego tomu.
To, co mi się podoba w kryminałach tego autora, to brutalne morderstwa (wręcz bardzo wymyślne), trudne zagadki, barwne postacie. Minusem jest, to że Godeng zdecydowanie za dużo skupia się na jedzeniu i winie.
Dawno już czytałam książki tego autora, ale pamiętam, że bardzo mi się podobały: są krótkie, rzeczowe, pomysłowe i każda jest inna. Szósty tom uważam za jeden z najlepszych.

Kasia | 2016-03-04
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 04 marca 2016

Naziści, faszyści, imigranci, Żydzi i bóstwo Majów. I morderstwa - bo to kryminał przecież.
Zaczynam kolejny tom.

ejotek | 2012-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2012

Generalnie to brakowało mi Fredrica Drum... nie do końca chyba zrozumiałam końcówkę poprzedniego tomu... albo autor specjalnie coś pokombinował... Okaże się może w kolejnych tomach - oby.
Rolę główną odgrywa policjant, który prowadzi sprawę morderstw, zna się na kuchni i odnosi liczne obrażenia, ucieka śmierci. Ale co dziwne dzwoni do kogoś, kto przecież zginął w poprzednim tomie...
Tom zawiera więcej szczegółów kryminalnych, mniej filozofowania i starych kultur czy języków niż dotychczas. Zaskakujące zakończenie i osoba sterująca wszystkim.

psotka2112 | 2010-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2010