Palec Kasandry

Wydawnictwo: Elipsa
Cassandras finger
kryminał, tajemnica
piotrex

Ogromny posąg przemieszcza się w cudowny sposób z Muzeum Narodowego w Oslo do domku w dolinie Lommedalen, pojawia się pewien średniowieczny biskup, komuna punków oddaje się kultowi tajemniczego posążka, a w Oslo odbywa się kongres iluzjonistów. Usiłując rozwikłać zagadkę śmierci przyjaciela, Fredric Drum znajdzie się w samym centrum pozornie absurdalnych wydarzeń.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Kasia | 2016-02-23
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 23 lutego 2016

Matka Ziemia, starożytny posąg asyryjskiego króla Asurbanipala, czapiści, fizyka kwantowa. I mimo, że jestem wierna fanką "Teorii wielkiego podrywu" to się jakoś w analizach fizycznych z wywodami filozoficznymi pogubiłam, zakręciłam. Niby kryminał, ale nie ma co próbować zgadywać kto zabił i dlaczego. No cóż taka specyfika kryminałów Gerta Godenga.
Zakończenie podwójnie zaskakujące, raz rozwiązanie zagadki, dwa - to już trzeba przeczytać.
Tak sięgam po kolejny tom.

ejotek | 2012-06-08
Przeczytana: 06 czerwca 2012

Moim zdaniem najsłabsza książka serii z dotychczas przeczytanych. Jest w niej sporo filozoficznych wynurzeń, slang czapistów, fizyka i iluzjoniści. Wydarzenia toczą się wokół czterotonowego granitowego posągu króla Asurbanipala a Fredric Drum odnosi kolejne obrażenia i snuje kolejne teorie dotyczące morderstw. Zakończenie proste i ciekawe.

felae | 2016-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2016