Wielkie pytania psychologii

Okładka książki Wielkie pytania psychologii Wiesław Łukaszewski
Okładka książki Wielkie pytania psychologii
Wiesław Łukaszewski Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2003-01-01
2003-01-01
8389120453
psychologia podręcznik akademicki

1970

To nie jest podręcznik. To nie jest skrypt. Tp dobre pomyślne opracowanie. Pozwalające na zweryfikowanie swoich wyobrażeń i dotychczasowej wiedzy na temat człowieka i jego psychiki. Wymaga podstawowej wiedzy psychologicznej i socjologicznej.

przyznam, że początek mnie troszkę zniechęcił, lecz kolejne rozdziały czytało się o wiele lżej. Książka jest idealna do prac mgr., lub dla osób które piszą artykuły. W książce jest zawarte w skrócie kilka kwestii z którymi wiele osób w społeczeństwie miewa problemy, gdyż nie wiedzą dlaczego coś się dzieje tak a nie inaczej. Tak więc można z tych rozdziałów do artykułów wziąć przydatne informacje :)

książka mało ciekawa, napisana zbyt trudnym językiem przez co odechciewa się jej czytać. Poszukiwałem zbioru podstawowych informacji z psychologii przedstawionych w przystępnej formie, a czyta się tą pozycję jak podręcznik.

Przystępny podręcznik o psychologii w najszerszym zakresie, język jest naukowy ale nie czujesz jakbyś czytał/ła jakieś bredzenie profesora. Książkę czyta się tak jakby uczestniczyło się w wykładzie.

Książka ciekawa, porusza bardzo istotne kwestie z punktu widzenia psychologii i nauki ogólnie, warto ją przeczytać. Jednak dla mnie, napisana trochę za trudnym językiem, troszkę zbyt "zmanierowanym". Dla porównania, książkę Wojciszke "Psychologia Społeczna" czyta mi się zdecydowanie lepiej.

Polecam!

Polecam!

Naprawdę bardzo dobra książka. Napisana językiem przystępnym dla każdego. Fakt, że moim zdaniem, wymaga jednak pewnej wiedzy.

• Studia
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Wielkie pytania psychologii