Wielkie pytania psychologii

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
8389120453
Mariusz

Praca "Wielkie pytania psychologii" jest książką nietypową. Jej osią są wnikliwe rozważania wokół sformułowanych w formie pytań centralnych problemów współczesnej psychologii, takich jak na przykład relacja między świadomością a nieświadomością, ciałem i umysłem czy wolnością i jej ograniczeniami. Autor nie tyle udziela odpowiedzi na pytania, ile ukazuje współczesny stan wiedzy w omawianych przez siebie dziedzinach. Dowodzi, że twierdzenia w nauce zawsze są chwilowe i warunkowe, a ich zasadniczym celem jest pobudzenie wątpliwości i kolejnych pytań.

prof. dr hab. Doliński Dariusz

źródło okładki: http://www.otofotki.pl/img10/obrazki/lm9999_wielkie.jpg

Lucy | 2016-04-29
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Przystępny podręcznik o psychologii w najszerszym zakresie, język jest naukowy ale nie czujesz jakbyś czytał/ła jakieś bredzenie profesora. Książkę czyta się tak jakby uczestniczyło się w wykładzie.

Grzegorz | 2011-11-04
Na półkach: Psychologia, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

Naprawdę bardzo dobra książka. Napisana językiem przystępnym dla każdego. Fakt, że moim zdaniem, wymaga jednak pewnej wiedzy.

Andrewek | 2015-01-14
Przeczytana: 2014 rok

Książka ciekawa, porusza bardzo istotne kwestie z punktu widzenia psychologii i nauki ogólnie, warto ją przeczytać. Jednak dla mnie, napisana trochę za trudnym językiem, troszkę zbyt "zmanierowanym". Dla porównania, książkę Wojciszke "Psychologia Społeczna" czyta mi się zdecydowanie lepiej.

Polecam!

Versinn | 2016-10-23