Psychologia rozwoju człowieka t.II

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-14151-6
Kamulka84

Tom II Psychologii rozwoju człowieka jest pierwszym polskim podręcznikiem akademickim, w którym autorzy opisują całokształt zjawisk rozwojowych człowieka od stadium prenatalnego aż do starości. Odejście od tradycyjnego opisywania rozwoju tylko w okresie dzieciństwa i wieku młodzieńczego jest konsekwencją niekwestionowanego już dziś poglądu, iż rozwój człowieka dokonuje się przez całe życie.

Książka:

* charakteryzuje rozwój człowieka w pełnym cyklu życia;
* jest kontynuacją i rozwinięciem wprowadzającej w zagadnienia ogólne Psychologii rozwoju człowieka. T. 1;
* umożliwia poznanie osiągnięć i procesów rozwojowych w określonym odcinku życia;
* przedstawia dorobek teoretyczny i empiryczny polskiej psychologii rozwojowej na tle literatury światowej;
* ma niezwykłe walory dydaktyczne:
o prosty i zrozumiały język,
o bloki rozszerzające – szczegółowe omówienia wybranych problemów oraz podsumowania rozdziałów, słowa kluczowe, pytania kontrolne,
o literaturę zalecaną do każdego z rozdziałów,
o indeks rzeczowy oraz indeks osób.

Książka adresowana jest do studentów psychologii, pedagogiki oraz psychologów-praktyków.

ginger | 2012-09-12
Przeczytana: 2006 rok

Zdecydowanie za mało informacji. Książka traktuje temat rozwoju wybiórczo i nie jest wystarczającym źródłem informacji, zwłaszcza praktycznych. W dodatku nudna i chaotyczna.

książek: 2023
Agata | 2014-06-29
Na półkach: Mam, Przeczytane

Lubię i od czasu do czasu do niej wracam.

Ryuuga | 2016-11-11
bies | 2016-10-17