Psychologia różnic indywidualnych

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wykłady z Psychologii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar
9788373832091
Magdalena

Książka Psychologia różnic indywidualnych jest pierwszym polskim podręcznikiem z tej dyscypliny psychologii. Autor ujmuje różnice indywidualne w kategoriach względnie stałych i typowych dla jednostki tendencji i możliwości, mających status cechy. Te pierwsze wyrażają się w określonych zachowaniach i reakcjach - dotyczy to osobowości. Te drugie zaś - w efektywności wykonywanych czynności (inteligencja i zdolności). Jednym z centralnych problemów poruszanych w tej książce jest funkcjonalne znaczenie inteligencji przejawiające się w różnych aspektach życia codziennego, a także rola temperamentu w funkcjonowaniu człowieka w warunkach trudnych (stresowych). Podręcznik kończy rozdział prowokujący Czytelnika do głębszych przemyśleń na temat stosunku obiektywnie istniejących różnic indywidualnych do zasady równości społecznej i genetycznie zdeterminowanych możliwości człowieka.

Martini | 2013-07-05
Przeczytana: luty 2013

Książka, która wzbudziła we mnie zainteresowanie tą tematyką. Napisana bardzo przystępnym językiem, zwłaszcza dla studentów początkowych lat psychologii. Czyta się lekko i przyjemnie, prawie jak książkę fabularną.

Caaarolayna | 2015-11-21
Małgorzata | 2015-11-06