Ogród bogów

The Garden of the Gods
83-7180-426-1
powieść angielska
czupirek

„Ogród bogów” to kolejna, po „Moich ptakach, zwierzakach i krewnych” oraz „Mojej rodzinie i innych zwierzętach”, książka Durrella o jego dzieciństwie, spędzonym na greckiej wyspie Korfu. Nieprawdopodobne przygody, jakie przeżywa rodzina Durrellów i "inne zwierzęta", budzą wybuchy iście homeryckiego śmiechu, a dom, w którym mieszkają matka małego Gerry'ego, prawdziwie "święta kobieta", jego dwaj nieznośni bracia i kochliwa siostra oraz całe mnóstwo przeróżnych zwierząt, ptaków, gadów, przypomina zarazem rajski ogród jak i zwariowaną arkę Noego.

agabla | 2016-01-04
Przeczytana: listopad 2015

Szkoda, że to ostatnia część opowieści o przygodach na Korfu. Szkoda, że to Korfu z opowieści już nie istnieje. Autentycznie było mi smutno, że się skończyło - zarówno umilacz drogi do pracy, jak i beztroska rodziny autora.

tosieńka | 2016-04-03

Prześwietnie i dowcipnie Durrell opowiada o swoich fantastycznych zwierzakach i krewnych. polecam!

pistacjowa | 2014-02-18
Przeczytana: 16 września 2015

Genialny Durrell! Polecam gorąco!

Maggorlo | 2016-11-30
Przeczytana: 01 grudnia 2016