The New Noah
przyroda, zwierzęta
czupirek

Gerald Durrell (ur. 1925), jeden z najpopularniejszych pisarzy brytyjskich, często zmieniał miejsce zamieszkania, a gdy ukończył studia zoologiczne, organizował wyprawy do wielu egzotycznych zakątków świata, by poznać miejscową florę i faunę, a także pozyskiwać jej ciekawe okazy do ogrodów zoologicznych. Swoje wspomnienia łowcy zwierząt zabawnie spisał w wielu książkach: Przeciążona arka, Menażeria, czy Ogród bogów (wszystkie znane są już polskiemu czytelnikowi). W Nowym Noem autor opisuje ekspedycje do Kamerunu, Gujany, Argentyny i Paragwaju, przedstawiając schwytane zwierzęta, osobliwe obyczaje niektórych stworzeń, ich dziwactwa i figle. Poznamy tu szympansa, który lubił dobre papierosy i herbatę, wąsatą małpkę, nurkującą z upodobaniem w misce pełnej mleka i wiele innych stworzeń, przysparzających niemało kłopotów nawet wytrawnym łowcom.

Kasiek | 2016-05-29
Johel | 2016-04-12